15
2020
2017-10-31

Kolejny sukces sokołowskich pływaków


W sobotę 28 października zawodnicy KS Neptun po raz kolejny wystartowali w 41 edycji zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka w Lublinie.

Jest to cykl zawodów, w których w każdym sezonie odbywa się pięć lub sześć rund. Zawody odbywają się na olimpijskiej pływalni AQUA w Lublinie. Organizatorami zawodów są: Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” Sp. z o.o.

W ostatniej w tym sezonie rundzie zawodów wzięli udział przedstawiciele 22 klubów z całej Polski. Sokołowski Neptun reprezentowało 11 zawodników. Pomimo bardzo wysokiej konkurencji nasi sportowcy zdobyli miejsca medalowe. Każde tegoroczne zawody przynosiły  sukcesy i tym razem zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

Podczas ostatniej rundy najlepsze wyniki osiągnęli: Patryk Błoński zajmując II miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 200 m oraz III miejsce stylem motylkowym na dystansie 50 m; Radosław Doliński zajmując II miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100 m oraz III miejsce stylem zmiennym na dystansie 400 m; Bartosz Serewiś zajmując IV miejsce w stylu motylkowym na dystansie 100 m oraz w stylu klasycznym na dystansie 200 m.

Na zakończenie całego cyklu odbyło się też podsumowanie 41 edycji zawodów. Nasi reprezentanci znaleźli się w nagrodzonej czołówce. Statuetkę najlepszego zawodnika w klasyfikacji generalnej otrzymali Radosław Doliński i Patryk Błoński za zajęcie I miejsca, a Bartosz Serewiś za zajęcie III miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Jest to ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt, że rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dariusz Dacków
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe