7
2020
2019-01-09

Kolejny rok sokołowskich szachistów


W 2018 roku szachiści, zrzeszeni w klubie Sokołowskie Towarzystwo Szachowe oraz ze szkółki szachowej OSiR, uczestniczyli w kilkudziesięciu turniejach ogólnopolskich i lokalnych oraz organizowali zawody w Sokołowie Podlaskim.

Rok szachowy rozpoczął XIV Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Repki. Największymi imprezami szachowymi w Sokołowie Podlaskim są obecnie Turniej Szachowy Pamięci Żołnierzy Niezłomnych organizowany w marcu w Szkole Podstawowej nr 4 oraz Mistrzostwa Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach, rozgrywane corocznie w Zespole Szkół Salezjańskich w maju. Członkowie klubu uczestniczyli w lipcu w międzynarodowym turnieju w Kowalewie Pomorskim. Zawodnicy mieli możliwość skonfrontowania swoich możliwości z szachistami posiadającymi tytuły mistrzowskie. W sierpniu odbył się po raz dwunasty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji. Józef Flaziński, czołowy sokołowski szachista, grał w październiku w turnieju integracyjnym w Łagowie Lubuskim, a w listopadzie w Milówce. Zawody te, organizowane w świetnych warunkach i niezłymi nagrodami oraz minimalnych kosztach za udział ściągają każdorazowo ponad stu zawodników z kraju i zagranicy. Na turniej w Łagowie po ogłoszeniu zapisów, w ciągu dwóch dni został wypełniony limit przyjęć. Flaziński na początku grudnia wygrał dwa turnieje mikołajkowe zorganizowane w Węgrowie: dwudniowy w szachy, a następnie warcabowy. W grudniu w budynku sokołowskiej pływalni po raz czternasty rozegrano turnieje: o puchar Starosty Sokołowskiego, a tydzień później o puchar burmistrza Sokołowa Podlaskiego.

Od kilkunastu lat w Ośrodku Sportu i Rekreacji działa szkółka szachowa. Lekcji udziela instruktor Józef Flaziński. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki od godz. 16.30. W ostatnich latach również w szkole salezjańskiej na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie mają możliwość poznawania zasad królewskiej gry.


Juliusz Nowicki
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe