43
2019
2014-12-04

Kolejny konflikt Iwaniuka?


Włodzimierza Tomczuka, który kandydował w tegorocznych wyborach samorządowych na burmistrza Sokołowa Podlaskiego, poparli członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Drugi kandydat na włodarza – Bogusław Karakula – nie krył krytyki w kierunku członków tej partii, co spotkało się z napastliwą odpowiedzią starosty Leszka Iwaniuka i jego partyjnego kolegi Roberta Kamińskiego, redaktora „Rozmaitości Sokołowskich” który zasłynął kłamliwymi artykułami przeciwko wyborczym kontrkandydatom Iwaniuka.
 
Na stronie internetowej lokalnego periodyku ukazał się agresywny i stronniczyartykuł na temat burmistrza. Wśród komentarzy znaleźć można wpis Leszka Iwaniuka. Starosta zwrócił się do burmistrza: „Na spotkaniach przedwyborczych opluwałeś pana marszałka Struzika, panią Ewę Orzełowską i cały PSL. Uważasz, że po takich zachowaniach liderzy i członkowie stronnictwa będą Ciebie popierać? Piszesz, że burmistrz powinien być pozbawiony politycznych uprzedzeń, i że „dla dobra Sokołowa Podlaskiego i jego mieszkańców jesteś gotów współpracować z każdym”, to pytam: co Ty człowieku wyprawiasz - pytał starosta burmistrza.
 
Już po fragmencie tego komentarza widać wyraźnie, że pełno w nim złości. Chodziły pogłoski, że ktoś się podszył pod samego starostę. Czy rzeczywiście? Te informacje dementuje Iwaniuk. - Komentarz napisałem ja. Byłem zbulwersowany postawą burmistrza - powiedział nam Leszek Iwaniuk. 
 
Jeszcze niedawno pomiędzy samorządem miejskim a powiatowym trwał spór o rondo przy supermarkecie Biedronka. W samej radzie powiatu przez całą poprzednią kadencję trały ciągłe kłótnie i spory starosty z opozycją. Czyżby Iwaniuk potrafił współpracować tylko z partyjnymi kolegami i fundował nam kolejny konflikt…?
 
MAURYCY REJOWSKI

« wróć | komentarze [23]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ten cherubinek nie umie nawet z kartki przeczytać, a co dopiero zdanie złożone utworzyć. Tuman jakich w PSL nie mało.

Jihad
2014-12-07 14:16:34

To coś nienormalnego. Ale wieśniaki tak mają.

i
2014-12-07 13:26:34

Jakich wybieramy takich mamy!


2014-12-06 16:21:56

Starosta to człowiek specjalnej troski, ani me, ani be, ani kukuryku.


2014-12-05 22:26:34

Niestety ale musza w końcu powstać szkoły dla przyszłych dyplomatów bo czarno widzę naszą przyszlość szczególnie w takich grajdołkach. Co to za poziom i w ogóle...nie są to walki gladiatorów,świat idzie do przodu a my cofamy się w rozwoju gospodarczym, intelektualnym, wstyd!!!

Racja
2014-12-05 21:10:27

Dziwny jest świat polityki gdzie człowiekiem gardzi człowiek i niestety nie chodzi tu tylko o samych polityków ale o tych którzy są przeciwnikami czy zwolennikami danej opcji politycznej, tak jakby to było najważniejsze, kto kogo przebije bardziej złośliwym komentarzem, zero konstruktywnej dyskusji i realnego patrzenia na rzeczywistość.Jak nasi to doskonali, jak nie nasi to beznadziejni a świat nie jest biało-czarny a ludzie różni i po prawicy i po lewicy i w centrum. Wszystkim powinno zależeć na dobrej współpracy samorządowców na rzecz rozwoju naszego miasta i powiatu a nie na toczeniu jałowych sporów. Skoro już wybraliśmy to teraz wymagajmy a jeśli ktoś się nie sprawdza to nie wybierajmy go ponownie. Tylko wtedy może coś się zmienić wokół nas.

sokołowianin
2014-12-05 20:38:56

Każdy widzi co się liczy w polityce i czym jest ta rzekoma samorządność. Układy, interesy, uzależnienia, wymiana stołków itp. Stare nie może odejść bo za silna jest sieć powiązań róznych ludzi, którzy czerpią dla siebie korzyśći. A jak już przychodzi nowe to zaczyna się od początku, układy,interesy....Czy to można zmienić? Myślę, że wszystkim się marzy, żeby burmistrzem, starostą, dyrektorem, kierownikiem był ktoś kto się na tej pracy zna, żeby w końcu kompetencje były ważniejsze niż przynależność partyjna.Na razie tak nie jest!

dziwny jest ten świat
2014-12-05 16:26:34

Boguś załóż się jeszcze z kimś o to kto jest ważniejszy !!! I udowodnij choćby po trupach że ty!

lololo
2014-12-05 15:22:48

uwaga ważny komunikat: wszystkich przebywających w szpitalu informujemy, że od teraz obowiązuje zasada, aby każdy lokator zabrał ze sobą niezbędny sprzęt leki (ogólnie wszystko co będzie potrzebne), aby poleżeć sobie w szpitalu.

i
2014-12-05 15:04:57

Nie jestem zwolennikiem jednego ani drugiego. Nigdy nie byłem zielony ani czerwony ani też czarny. Krew mnie zalewa jak widzę dotychczasowe "osiągnięcia" burmistrza przez 16 lat. Dla dobra tego miasteczka winien już dawno umieć porozumieć się z władzami wojewódzkimi /i z wojewodą i z marszałkiem/ a nie ich obrażać. Taka jest "Racja stanu" tego miasta. Jaki jest efekt postawy BK każdy widzi a miasto tylko traci. W końcu wybieraliśmy burmistrza a nie politykiera. Teraz znowu miast będzie zbierać plewy "mądrości" swojego włodarza, a jego wyborcy będą się dalej cieszyć że "dołożyli" zielonym... Tylko ze ten się cieszy kto się cieszy ostatni...

mieszkaniec Sokołowa podlaskiego
2014-12-05 14:45:22

tragiczne jest to, że znów jak za komuny jesteśmy zależni od układów i dotacji (unijnych) Jaki to więc samorząd, jak sam nie może decydować, PSLaki robią, bo mają poparcie Sawickiego i tych w Sejmiku od dotacji. Ale to jest przecież chore! I wam wyborcy to nie przeszkadza? Lubicie czapkować, dawać ł...Polacy, obudźcie się.

samorządowiec
2014-12-05 14:28:12

Bogdan teraz sie os.. jak kasy z eu nie dostanie hahaha

guru
2014-12-05 09:59:19

Bohdan wojownik PIS :)))))

jota
2014-12-05 09:25:13

Bogdan to urodzony wojownik,prędzej czy pózniej pogoni zielonych i czerwonych z miasta.Nie daj się Bogdan,zrób porządek w powiecie.

fasola
2014-12-04 23:19:49

Boguś, trzymaj "chłopecków" z dala od miasta i wywal tych co już w nim siedzą. Jak wszystkich to wszystkich, kumpli i przydupasów też. A potem ostatni niech zgasi światło w tym mieście co to niektórzy już mówią : "ni to miasto, ni to wieś, ni....,ni co zjeść". Znaleźli się, "miasztowi", hahahaha! Tutejsi ludzie z miasta albo zginęli w Treblince, albo w radzieckim bombardowaniu!

Heniek ze młyna
2014-12-04 23:13:49


Dane kontaktowe