7
2020
2011-11-18

Kolejny bus przeładowany


Na przednich siedzeniach obok kierowcy siedziało dwóch pasażerów. Jednak policjanci zdecydowali się skontrolować również część ładunkową busa. Okazało się, że na ławeczce, wyłożonej styropianem siedziało jeszcze sześciu pasażerów. Oczywiście było to prowizoryczne przystosowanie do jazdy. Ławeczka nie była przymocowana, a pasażerowie nie mieli pasów bezpieczeństwa.

Dalsza podróż została zakończona. Kierowca dostał mandat karny w wysokości 500 zł, a pasażerowie musieli dalszą podróż odbyć pieszo.

Niecałe 40 minut później , ten sam patrol ponownie wyminął się z kontrolowanym busem. Policjanci postanowili sprawdzić, czy wcześniejsza kontrola odniosła zamierzony skutek.

Za kierownicą siedział już inny kierowca. Wcześniej ukarany mężczyzna siedział na miejscu pasażera. Policjant sprawdził przestrzeń ładunkową. Ku jego zdziwieniu, siedziała tam trójka pasażerów!

 

Pasażerowie ponownie musieli opuścić samochód, a kierowca został ukarany mandatem karnym. Miejmy nadzieję, że te dwie kontrole pozwolą na większe rozbudzenie wyobraźni nieodpowiedzialnym kierowcom. Szkoda, że tak szybko zapominamy o tragediach na drodze, z udziałem przeładowanych samochodów.

 

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe