17
2020
2011-04-28

Kolejne sukcesy Sokołowian


Zespół Pieśni i Tańca Sokołowianie od lat odnosi sukcesy na polskich i zagranicznych scenach. Tym razem młodzi tancerze pokazali swoje umiejętności w Wieliszewie.

XI Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich Mazur 2011 w Wieliszewie zgromadziły prawie 450 tancerzy z całego kraju.

Cztery pary
Głównym celem imprezy, która odbyła się w dniach 8 - 10 kwietnia jest ochrona dziedzictwa narodowego i popularyzacja tańców polskich w formie towarzyskiej.
Zespół Pieśni i Tańca Sokołowianie reprezentowały cztery pary w różnych kategoriach wiekowych: I kat. 7-9 lat Patryk Częścik - Zuzanna Steć zajęli 6 miejsce na 39 par, II kat. 10-12 lat Kacper Tchórznicki - Krysia Sobieska zajęli 4 miejsce na 40 par, III kat. 13-15 lat Piotr Skorupka - Natalia Przewoźnik 6 miejsce na 20 par oraz w kategorii IIA Sebastian Wilk - Sylwia Radzikowska - 3 miejsce. Dzieci swoje umiejętności doskonalą pod czujnym okiem choreografa zespołu Iwony Kopiwody i instruktora Kamila Zaliwskiego w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Zainwestowali w tańce
Mistrzostwa otworzył wójt Gminy Wieliszew, Paweł Kownacki.
- Nasza gmina wiele lat temu zainwestowała w tańce polskie, ludowe. To było ryzykowne przedsięwzięcie, bo wtedy wszyscy nastawiali się na nowoczesność. Wielu ostrzegało, że tradycja się nie sprzeda, że nie będzie chętnych do zaangażowania czasu i środków, że ludowość jest, szczególnie przez młodzież, źle kojarzona. Tymczasem nasza inwestycja zwraca się z nawiązką. Służy ludziom, a to dla mnie najważniejszy kapitał.
Władze gminy nie kryły dumy z tego, że impreza odbywa się na ich terenie. - Gmina Wieliszew jest najbardziej przyjazną dla spraw popularyzacji polskiej tradycji tanecznej w Polsce - chwalił organizatorów dr Ryszard Teperek Przewodniczący Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej). - Ta impreza urasta do rangi wzorcowej.
KATARZYNA MARKUSZ
FOT. ARCHIWUM

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe