25
2019
2018-10-10

Kolejne spotkanie Klubu Mam


Od 2014 roku w Sokołowie działa Fundacja Strefa Pociech. Zrodziła się ona na bazie Klubu Mam, które początkowo spotykały się, aby porozmawiać o swoich problemach w byciu mamą. Miały małe dzieci i problemy, jakie mają wszystkie kobiety niezależnie czy to pierwsze dziecko urodziły mając trzydzieści i więcej lat czy mając lat osiemnaście. Początkowo dzieliły się swoimi doświadczeniami czy doświadczeniami swoich mam, które pokazywały im jak mamą być. Z czasem mogły wymienić się nie tylko doświadczeniami ale także ubrankami, z których ich dzieci wyrosły czy zabawkami lub wózkami i fotelikami do jazdy samochodem.

Później okazało się, że potrzeby w tym zakresie są dużo większe i dziewczyny postanowiły założyć Fundację Strefa Pociech, która szeroko zajmuje się organizacją warsztatów różnych umiejętności wychowawczych jak i wspierających rodziców w wychowaniu dzieci, a także warsztatów rozwoju osobistego dla mam i wychowawców.

Jednak działający przy Fundacji Klub Mam zachował swoją autonomię i świetnie wpisuje się w jej działania. W dalszym ciągu klubowiczki spotykają się co dwa tygodnie w siedzibie fundacji i serdecznie zapraszają młode mamy – szczególnie te, które mają dzieci do 3 lat – do udziału w różnych formach pracy. W dalszym ciągu są spotkania, na których można wymienić ubranka i zabawki ale także podczas spotkań maluchy nabywają nowych umiejętności społecznych a mamy mają czas na integrację, mogą spotkać się z innymi mamami na podobnym etapie życia ich pociech.

Spotkania ubogacają dodatkowe atrakcje. A to pogadanki ze specjalistami np. pedagog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej, psycholog itp. A to trener fitness lub kosmetyczka.

Na kolejnym spotkaniu, które miało miejsce 11.09.2018 roku maluchy mogły się świetnie bawić, uczyć nowych zachowań a mamy również mogły spojrzeć na swoje pociechy z trochę innej strony i móc to wszystko omówić później z terapeutą czy psychologiem.

Wszyscy uczestnicy zajęć byli zadowoleni i zapewne z przyjemnością zjawią się na kolejnym spotkaniu Klubu. A Fundacja zaprasza inne młode mamy do udziału w zajęciach, które odbędą się 25 września jak zwykle we wtorek.


L.Z. 
Fot. Strefa pociech

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe