17
2020
2016-03-23

Kolejne premiery teatralne w SOK


Luty i marzec to miesiące premier dla trzech grup teatralnych pracujących w Sokołowskim Ośrodku Kultury po kierownictwem Alicji Danielskiej, która jest również scenarzystką przedstawień. Wszystkie niepozbawione humoru przedstawienia skłaniały do głębokich przemyśleń – co w życiu jest najważniejsze?  

Na początek wystartowało Studio Małych Form Teatralnych, prezentując sztukę „Za daleko…”. O tej premierze pisaliśmy już na łamach naszego tygodnika. Z kolei 24 lutego KAT, czyli Klub Anonimowych Teatroholików wystawił spektakl „Dziadek postanawia umrzeć”. Na popołudniową premierę przybyła liczna publiczność, oczywiście nie zawiedli najbliżsi młodych aktorów. Wszyscy oklaskiwali przewrotną komedię pomyłek - debiut grupy KAT. Tytułowy bohater przedstawienia to ojciec pięciu córek, które w pogoni za karierą nieco zaniedbały rodzinne relacje. Żyjący w odległej wiosce zdesperowany staruszek z pomocą swojego przyjaciela Bogdana Motyki uknuł spisek, który pozwolił mu na nowo cieszyć się rodziną.  Wystąpili:  Gabriela Morawska, Dorota Ostrowska, Alicja Salach, Eliza Murawska, Adrianna Kosińska, Kinga Kosmala, Daria Tararuj, Agata Bożek, Małgorzata Czarnecka, Kamil Woźniak, Michał Gorczyca, Gabriela Burzyńska.
W poniedziałek 7 marca swój kolejny spektakl zaprezentowała grupa teatralna „Kolej-Na".  Na przedpołudniowe przedstawienia do sali widowiskowej SOK-u przybyli między innymi uczniowie Szkół Salezjańskich, ZS im. K. K. Baczyńskiego, a także dopingujące swoim koleżankom klasy z gimnazjum w Repkach i NSP w Kożuchowie. Przygotowany przez grupę spektakl „uWaga” poruszał bardzo ważną tematykę zaburzeń odżywiania. Głowna bohaterka opowiadała w formie retrospekcji o tym, w jaki sposób wpędziła się w anoreksję. Jej szczere i bardzo bolesne doświadczenia skłaniały do refleksji na temat wartości i postrzegania drugiego człowieka. Wystąpili:  Sylwia Adamczuk, Kamila Rucińska, Aleksandra Szajko, Weronika Grochowska, Weronika Pliszka, Julia Gontarz, Barbara Rytel i Maciej Marczak.

J.O.
 
   
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe