17
2020
2021-03-30

Kolejne oświetlenie typu LED


W ostatnim czasie na terenie Gminy Repki w miejscowości Rogów wybudowano nowe oświetlenie uliczne typu LED na długości około kilometra. Zaprojektowanie i wybudowanie oświetlenia ulicznego sprawiło, że w miejscowości Rogów przybyło 23 szt. nowoczesnych energooszczędnych opraw oświetleniowych typu LED. Wartość wykonanych inwestycji wyniosła ok 45 tys. zł.

Należy zaznaczyć, że oświetlenie dróg oraz miejsc publicznych to jedno z wielu zadań Gminy Repki, które ma na celu poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców oraz użytkowników i kierowców poruszających się po naszych drogach.

Jest to również jeden z najbardziej energochłonnych obszarów w budżecie gmin i miast. Szacuje się, że co roku w całej Polsce oświetlenie uliczne pochłania nawet 1500 GWh, przy czym znaczną część energii wykorzystują stare, mało efektywne źródła oświetlenia. Rozwiązaniem, które nie tylko znacząco wpłynęłoby na ochronę środowiska i zmniejszenie nadmiernego zużycia energii elektrycznej, ale też ograniczyłoby związane z nią wydatki w gminach, jest instalacja wydajnych lamp ulicznych LED. Choć to kosztowna inwestycja, jej skutki są naprawdę obiecujące a koszty zwracają się nawet po roku od instalacji nowych lamp. Nowoczesne lampy uliczne LED, przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa oraz znajdują bezpośrednie przełożenie na poprawę widoczności co będzie miało bezpośredni wpływ na obniżenie wydatków związanych z kosztami oświetlenia ulic.

W związku z powyższym na terenie Gminy Repki sukcesywnie wymieniane są stare sodowe oprawy oświetleniowe na nowe energooszczędne typu LED. W najbliższym czasie w miarę pozyskania dofinasowania Gmina Repki planuje wymienić wszystkie stare oprawy oraz sukcesywnie wykonać budowę nowych punktów oświetleniowych.

Info. Gmina Repki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe