17
2020
2021-12-21

Kolejne nowości książkowe


Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - rodzinne święta pełne pięknych tradycji i licznych wierzeń. W ferworze przygotowań przedświątecznych dla wytchnienia polecamy kilka nowości wydawniczych, by poczuć Święta i zastanowić się, co jest w życiu najważniejsze. Nasza Biblioteka w swoich zbiorach posiada liczne pozycje książkowe związane z Bożym Narodzeniem. Zapraszamy do lektury. 

,,Gwiazdeczka” to romantyczna opowieść Aleksandry Rak o dziewczynie z małej wioski na Podlasiu, która szuka szczęścia w Warszawie. Powieść rozwija się dopiero w połowie. Miejscami humorystyczna, dużo wzmianek o potrawach. Książka zmusza czytelnika do refleksji nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne.

,,Idą Święta” to jedna z 18 książek z bestsellerowej serii dla najmłodszych dzieci z tekturowymi stronami autorstwa Anity Głowińskiej z cyklu Kicia Kocia i Nunuś. Kicia Kocia jako starsza siostra opiekuje się braciszkiem, pomaga i uczy. Kicia Kocia w bardzo prosty kreatywny sposób opowiada Nunusiowi kto przynosi prezenty z okazji świąt, uczy jak zrobić ozdoby choinkowe i upiec pierniczki. Wszystkie niezbędne rzeczy do przygotowania świąt znajdują się w 45 otwieranych okienkach.

„Jedyny dzień w roku” to piękna opowieść Agnieszki Jeż o zaglądaniu w głąb siebie, w swoje wspomnienia i pragnienia. Wszyscy pragną takiego Bożego Narodzenia, kiedy jedzie się do rodziców i marzy o wyjątkowych świętach. W tej wigilijnej scenerii cichną spory i ludzie stają się sobie bliscy.To także historia o tym, że święta to naprawdę szansa na wszystko – gdy zechce się z tej szansy skorzystać i uwierzyć. Wtedy zaczyna się magia. Czy zdarzy się cud?

„Siedem życzeń” to praca zbiorowa: Liliany Fabisińskiej, Ałbeny Grabowskiej, Małgorzaty Kalicińskiej, Agnieszki Krawczyk, Nataszy Sochy, Małgorzaty Wardy i Magdaleny Witkiewicz. Akcja rozgrywa się w mazurskim pensjonacie Pod Kurą, który przez obfite opady śniegu został odcięty od świata. Babcia Agnieszka wraz z wnukiem przygotowują pensjonat do świąt Bożego Narodzenia. Chociaż tego roku żaden z gość nie zapowiedział swojej wizyty, oni chcą stworzyć idealne święta. Jednak wbrew swojej woli spotka się w nim kilka rodzin. Niemożliwe staje się możliwe. A wszystko przez śnieg, czarną kurę i … Najlepsze Radio Świata. Noc prawdziwych cudów.

BP

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe