17
2020
2020-01-23

Kolejne laury dla KOE


W sobotę 18 stycznia 2020 roku Chór Kameralny KOE z Sokołowskiego Ośrodka Kultury uczestniczył w XV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek – Chełmno 2020.

Wyjazd na historyczną Ziemię Chełmińską zakończył się dla naszych artystów wielkim sukcesem. W kategorii „chóry mieszane” Chór KOE wyśpiewał „Złote Pasmo”, natomiast Aneta Mroczek zdobyła tytuł „Najlepszego Dyrygenta”.

W konkursie w sześciu kategoriach uczestniczyły 23 chóry z całej Polski. Występy oceniało Jury pod przewodnictwem prof. Bernarda Mendlika z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, które w kategorii chóry mieszane przyznało: 1. Pasmo: ZŁOTE PASMO Chórowi Mocni w Wierze a cappella z Olsztyna, 2. Pasmo: ZŁOTE PASMO Chórowi Kameralnemu KOE z Sokołowa Podlaskiego 3. Pasmo: ZŁOTE PASMO Akademickiemu Chórowi Uniwersytetu Łódzkiego z Łodzi. SREBRNE PASMO zdobył Chór Kameralny Powidoki z Piastowa. Nasi chórzyści otrzymali też Puchar ufundowany przez Starostę Chełmińskiego Pana Zdzisława Gamańskiego. W programie wydarzenia poza przesłuchaniami konkursowymi był przemarsz chórów do Bramy Grudziądzkiej i kolędowanie chórów przy żłóbku, uroczysta Msza Święta w chełmińskiej farze, jednej z najpiękniejszych budowli wczesnogotyckich w Polsce oraz koncert laureatów w tym wyjątkowym miejscu.
J.O.  
Fot. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe