17
2020
2017-11-28

Kolejne dwie gminy dostały dotacje


22 listopada dwie kolejne gminy w naszym powiecie otrzymały promesy od Wojewody Mazowieckiego. Środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymały Gmina Sokołów Podlaski oraz Gmina Sabnie.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipera przekazał promesę Wójtowi Gminy Sabnie Piotrowi Wyszyńskiemu na środki w wysokości 650 000 zł. Kwota będzie wykorzystana na remont dróg kategorii gminnej w miejscowościach Hilarów i Kostki-Pieńki o długości 1733 m.

Podobną promesę od Wojewody otrzymał Marcin Pasik – Wójt Gminy Sokołów Podlaski. W tym przypadku przyznane środki wynoszą 490 00 zł. Dzięki przyznanej dotacji możliwy będzie remont drogi kategorii gminnej na trasie Skibniew-Podawce – Kostki, w kierunki Hilarowa o łącznej długości 940 m.

Dofinansowanie pochodzi z rezerwy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i ma być przeznaczone na remont lub odbudowę obiektów budowlanych (w tym dróg) zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. Środki można wykorzystać również na inwestycje mające na celu przeciwdziałanie skutkom takich zdarzeń w przyszłości.

Oprac. Katarzyna Dybowska / Fot. WUM

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe