17
2020
2014-01-18

Kolejna schetynówka


Będzie kolejna schetynówka w powiecie sokołowskim. Już niebawem!

W 2013 roku udało się wykonać aż dwie schetynówki. Pierwsza z nich - droga w gminie Sokołów: Węże-Justynów-Karolew. Druga przebiega na terenie dwóch gmin: Sabni i Jabłonny Lackiej; jest to droga na trasie Nieciecz - Bujały Gniewosze.
W tym roku wykonana zostanie kolejna - droga na trasie Sterdyń - Lebiedzie.
- Spośród 42 powiatów, tylko 10 otrzyma dofinansowanie. Mieliśmy to szczęście, bo znaleźliśmy się na 9 miejscu. Co prawda składaliśmy 2 wnioski, ale drugi nie został rozpatrzony - wyjaśnia Marta Sosnowska, wicestarosta powiatu sokołowskiego. - Koszt tej drogi wynosi 2,5 mln złotych, z czego dofinansowanie stanowi ponad milion złotych. Pozostałą część powiat pokryje wspólnie z gminą Sterdyń.
Marta Sosnowska zaznacza, że każdą schetynówkę, oprócz przyznanego dofinansowania, powiat finansował wspólnie z poszczególnymi gminami. 
- Jest to efekt dobrych relacji powiatu sokołowskiego z gminami. Udało nam się wypracować dobre relacje, wspólnie finansujemy inwestycje. Mam też nadzieję, że nasza współpraca trwać będzie jak najdłużej - dodaje wicestarosta.

KW

 

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

O jaką drogę chodzi może dokładniej. Przecież te miejscowości łączy droga krajowa.

kam
2014-01-27 08:31:07

To Zalewski kandyduje teraz do Powiatu a nie na wójta ?. Toć nasza gmina na tym straci, taki gospodarz i do tego wójt roku. Panie Czesławie błagam - zostań z nami.

Sterdyniak
2014-01-24 14:40:57

Jak to się stało że lokalna droga w Lebiedziach dostała większą punktacje niż droga do Jabłonnej o dużym natężeniu ruch i naszpikowana elementami bezpieczeństwa (chodniki, zatoki autobusowe, szkoła w Bujałach, światło pulsujące itp). Czy partyjny parytet Czesława Z. to sprawił ?

Czesław
2014-01-20 12:25:53
Strona 1/1


Dane kontaktowe