17
2020
2019-10-17

Kolejna runda Grand Prix Sokołowa Podlaskiego w pływaniu


W niedzielę, 13 października 2019 r. na Krytej Pływalni OSiR odbyła się kolejna runda Grand Prix Sokołowa Podlaskiego w pływaniu. Tym samym zawodniczki oraz zawodnicy KS Neptun rozpoczęli coroczną rywalizację sportową.

Dziewczęta i chłopcy, którzy na co dzień trenują pod okiem doświadczonych trenerów, sprawdzają swoje umiejętności startując w różnorodnych zawodach pływackich. Należą do nich zawody objęte patronatem Polskiego Związku Pływackiego, okręgowych związków pływackich czy też organizowane przez inne kluby.

Grand Prix Sokołowa Podlaskiego organizowane jest przez zarząd klubu, przy współpracy z OSiR. Tegoroczna edycja jest już szesnastą z kolei, realizowaną przez sokołowski klub. Składają się na nią cztery rundy zawodów, w których zawodnicy rywalizują w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy, dzieci z rocznika 2011 i młodsi, startują na dystansie 25 m, starsi na dłuższych. Na ostatnich zawodach odbywały się wyścigi 25 m i 50 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem dowolnym. Starty zawodników są punktowane, a suma zdobytych punktów decyduje o kolejności w ostatecznej klasyfikacji zawodów. Po każdej rundzie zdobywcy sześciu pierwszych miejsc w swojej kategorii wiekowej otrzymują dyplomy. Na koniec rywalizacji najlepsi pływacy zostają uhonorowani pamiątkowymi pucharami.

W niedzielnych zawodach na pewno największe emocje towarzyszyły startom najmłodszej grupy pływaków. W ubiegłym sezonie dziewczęta i chłopcy z rocznika 2011, początkowo w formie zabawy, później regularnych zajęć, zdobywali podstawowe umiejętności. Obecnie są już pełnoprawnymi członkami klubu, gdzie doskonalą techniki pływackie.

Najmłodszej grupie, a także pozostałym zawodnikom życzymy wytrwałości w pracy treningowej, satysfakcji z podjętego wysiłku, a także najwyższych miejsc na podium podczas kolejnych zawodów sportowych.

Milena Gryglas


 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe