17
2020
2012-10-16

Kolejna odsłona Epicentrum


Trzy ciekawe zespoły, widownia spragniona dobrej zabawy w Sokołowskim Ośrodku Kultury, czyli kolejny koncert z serii Epicentrum, który okazał się sukcesem.

28 września odbyła się XV odsłona Epicentrum - cyklu koncertów muzyki rockowej i alternatywnej. Epicentrum to miejsce na powierzchni skorupy ziemskiej położone w najbliższej odległości nad ogniskiem trzęsienia ziemi. Obszar położony wokół epicentrum, zwany obszarem epicentralnym jest miejscem największych zniszczeń.
- Kiedy zastanawialiśmy się, jak ochrzcić nowy cykl imprez adresowany do młodzieży, chcieliśmy przede wszystkim zaakcentować energię, jaką niesie ze sobą rock - zapewniają organizatorzy. - Dynamiczne przejścia perkusyjne, solówki na gitarach, chrypiące wokale - to wszystko wymagało odpowiednio mocnej nazwy. Trzęsienie ziemi w samym jego środku jest chyba wystarczająco mocne. I nieźle brzmi!

Fascynacja klasykami
Na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały się trzy zespoły. Były to Overload z Warszawy, Symmetry z Sokołowa Podlaskiego i Słowa Dwa.
Overload jest kapelą powstałą pod koniec 2010 roku z inicjatywy Gustawa Więckowskiego i Marcina Ścierańskiego zafascynowanych muzyką takich zespołów jak Black Label Society, Pantera, Hellyeah oraz Slipknot, Disturbed, Kyuss.
Niedługo później dołączył do nich basista Piotr Mańkowski, w którego grze słychać wpływy takich kapel jak Trivium, Pantera, Lamb of God czy Metallica. Całości składu dopełnia Alan Parsons zafascynowany takimi amerykańskimi klasykami jak Pantera czy Slayer.
Razem zabrali się do tworzenia Metalowej mieszanki swojej muzyki, stawiając przede wszystkim na chwytliwość riffów, moc w brzmieniu i uczucie w całej grze. Zagrali już wiele koncertów, przy tym nie tylko ciężko pracowali, ale również dobrze się bawili. Nagrali też swoją płytę.

Rock i metal
Grupa Symmetry gra muzykę hard rock i metal. Członkowie zespołu to: Maciej Wilk - gitara prowadząca, Adam Tokarski - gitara rytmiczna, Kacper Krusiewicz - gitara basowa, Michał Tenderenda - perkusja.
Zespół Słowa Dwa gra od około dwóch lat. Grupę tworzą: Wojtek Przywóski - pierwsza gitara i wokal, Artur Cymerman - druga gitara, Mirek Jasiński - bas i Tomek Mazurek - perkusja. Członkowie zespołu pochodzą z Siedlec, Sokołowa i okolic.
- Ostatnią edycję Epicentrum uważamy za bardzo udaną - mówi Katarzyna Hardej z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. - Ludzie dopisali, sprzedaliśmy ponad 130 biletów. Publiczność bawiła się doskonale, pod sceną przez cały koncert była grupka tańczących ludzi. Następna edycja już w planach pod koniec roku.

Katarzyna Markusz

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe