17
2020
2018-08-28

Kolejna nagroda dla „Strefy Pociech”


9 lipca w Łosicach odbyło się wręczenie bonów dla zwycięskich organizacji w konkursie "decydujesz-pomagamy" organizowanym przez TESCO. Jednym z laureatów konkursu została fundacja „Strefa Pociech” z Sokołowa Podlaskiego. 

Program „Decydujesz, pomagamy” od 2016 roku wspiera aktywnych mieszkańców w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów, skupionych wokół kilku sąsiadujących ze sobą sklepów TESCO. W pierwszej fazie programu organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy zgłaszali swoje inicjatywy poprzez internetową platformę. Kolejno, komisja oceniła projekty pod kątem przygotowania merytorycznego, potencjału powodzenia i wniesienia trwałych zmian w otoczeniu. Wybrane przez komisję projekty poddawane były głosowaniu klientów TESCO. Ci, w otwartym głosowaniu wybierali – ich zdaniem – najlepsze i najpotrzebniejsze inicjatywy dla ich regionu.

- Z edycji na edycję coraz więcej mieszkańców chce angażować się w działania na rzecz swojego otoczenia. Tym razem do programu zgłosiło się ponad 800 organizacji. Klienci Tesco oddali łącznie ponad 6 milionów głosów na projekty z całej Polski. Z dumą patrzymy na to, jak społeczność skupiona wokół programu się rozrasta. Mamy poczucie, że działamy w najlepszy z możliwych sposobów – słuchamy społeczników – rzeczników regionów i odpowiadamy na ich potrzeby – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.


Wsparcie dla regionów

W IV edycji wprowadzone zostały korzystne zmiany. Tym razem Tesco wraz z Fundacją Tesco zapewniło finansowanie nie jednej, a trzem inicjatywom w każdym ze 125 mikroregionów w Polsce. W każdym z regionów przyznane zostały granty w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.

- Zwycięskie inicjatywy są bardzo różnorodne – dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, ale także działań na rzecz zwierząt, środowiska naturalnego czy pielęgnowania lokalnych tradycji oraz wielu innych istotnych aspektów funkcjonowania poszczególnych społeczności – opowiada Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która jest partnerem merytorycznym programu.

W IV edycji programu klienci sklepów Tesco oddali łącznie 6 146 598 głosów na projekty społeczne.

„Fundacja Strefa Pociech” z Sokołowa Podlaskiego dzięki glosom mieszkańców i lokalnych społeczności zdobyła drugie miejsce. Projekt na który Fundacja otrzymała dofinansowanie to „STREFA - DLA CIEBIE, DLA RODZINY” integrujący społeczności lokalne oraz wspierający rozwój kompetencji informatycznych, technicznych, ale także społecznych dzieci. W jego ramach zostanie zakupiony sprzęt do zajęć "Robotyka dla Smyka". Planowany jest cykl takich zajęć w Fundacji Strefa Pociech w Sokołowie Podlaskim.

Strefa Pociech zaprasza na bezpłatne zajęcia w ramach nagrodzonego projektu oraz innych działań aktualnie realizowanych przez fundację. Szczegóły, informacje i zapisy: www.strefapociech.pl.


Info / Fot: Strefa Pociech

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe