24
2019
2017-11-23

„Kolej-na” Lidzbark


W niedzielę 19 listopada członkowie grup teatralnych z Sokołowskiego Ośrodka Kultury wzięli udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Lidzbarskie Spotkania z Teatrem”. Młodzi sokołowscy aktorzy w krótkim czasie przygotowali spektakl pt. „Gówniarzeria”, według scenariusza i w reżyserii Alicji Ostromeckiej, instruktorki zajęć teatralnych w SOK.

Impreza, odbywająca się w Miejsko-Gminnym Ośrodka Kultury w Lidzbarku Welskim miała na celu prezentację dorobku artystycznego teatrów amatorskich, inspirowanie i poszukiwanie nowych form pracy artystycznej i wychowawczej wśród zespołów, wskazywanie na pozytywne idee, zasady moralne oraz szeroko pojętą edukację teatralną.

Prezentacje konkursowe poprzedziły dwugodzinne zajęcia warsztatowe. Wśród występujących największą grupę stanowiły teatry młodzieżowe. W tej kategorii wystąpiło aż 7 zespołów. Jury najwyżej oceniło istniejący już prawie 15 lat „Teatr Kaprys” z Łap, laureata wielu bardzo ważnych ogólnopolskich konkursów. Grupa przedstawiła spektakl pt. „Pieśni wzięte”, oparty na motywach opowiadań polskiego romantyzmu.

Przypomnijmy, że w 2016 roku grupa „Kolej-na” z SOK tym samym spektaklem wywalczyła awans do II etapu przeglądu „Srebrna Maska”, na XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej „Maska 2016” Grodzisku Mazowieckim zajęła II miejsce, a na  „Kulturomaniaku 2016” w Mrozach otrzymała wyróżnienie.

Wyjazd do Lidzbarka był zarówno dla młodzieży jak i dla instruktorki ważnym doświadczeniem. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Sporo zobaczyli, poznali inne zespoły, mogli zweryfikować swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia.

J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe