17
2020
2017-01-30

Kolędowy maraton w SOK


Druga edycja Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W środę 25 stycznia na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowało się ponad 48 podmiotów wykonawczych. Około 200 osób z placówek oświatowych, domów kultury i parafii wykonywało kolędy, pastorałki i piosenki świąteczno-noworoczne, kultywując staropolski zwyczaj kolędowania i tradycję rodzinnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Kilkugodzinny koncert dostarczył widzom wielu wzruszeń, tradycyjnie największe dobre emocje towarzyszyły występom najmłodszych.

W przeglądzie reprezentowane były: Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu i im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach; Miejskie Przedszkole nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, Niepubliczne Przedszkole „Akademia Puchatka”, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek im. Św. Marii Dominiki Mazzarello, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego, Gimnazjum Salezjańskie, ZS nr 1 im. K.K. Baczyńskiego, I LO im. M. Skłodowskiej-Curie, Chór „Złote Lata” (Sokołów Podlaski); przedszkole w Kupientynie; Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Grochowie; Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi; Parafia NNMP, Publiczne Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury (Kosów Lacki); Stowarzyszenie „Nasza Szkoła” w Kożuchowie; Zespół Szkół w Ceranowie i Sabniach, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni, GOK Jabłonna Lacka oraz podopieczni Bożeny Kaczmarek z Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Jury w składzie: Aneta Mroczek – muzyk, nauczyciel Ogniska Muzycznego, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie na wydziale dyrygentury; Gabriela Pliszka-Kraska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim; Robert Protasewicz – muzyk, wokalista, aktor Teatru ES przy Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, zgodnie z regulaminem przeglądu oceniało wykonawców w pięciu kategoriach.
W kategorii przedszkola 1. miejsce ex aequo zajęły dzieci z MP nr 4 „Leśna Kraina” i MP nr 2; 3. - Karolina Stelęgowska z ZO w Rozbitym Kamieniu. Wyróżniono przedszkolaków z MP nr 3, Nagrodę Specjalną przyznano Oskarowi Andrychowskiemu z MP nr 2.
W kategorii szkół podstawowych kl. I-III 1. miejsce wyśpiewała Oliwia Zaczek (SP w Nowej Wsi), 2. zajął Szymon Kosieradzki (SP w Grochowie), 3. - Dominika Jurczak i Dominik Pliszka z ZO w Bielanach Jarosławach. Wyróżniono Wiktorię Skup z ZO w Rozbitym Kamieniu.

W kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI 1. miejsce ex aequo przyznano Karolinie Jeżowskiej z ZO w Bielanach Jarosławach i zespołowi wokalno-instrumentalnemu z SP nr 1, 2. - Liwii Długosz ze Sterdyni (podopieczna B. Kaczmarek z SOK), 3. ex aequo - Hannie Winnickiej z MGOK w Kosowie Lackim i chórowi z ZO w Bielanach Jarosławach.
Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Zych z MGOK w Kosowie Lackim.
Spośród gimnazjalistów 1. miejsce zajęła Ewelina Krzymowska z PG w Kosowie Lackim, 2. – zespół wokalny Voci Voci z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Weronika Pliszka z Gimnazjum Salezjańskiego otrzymała wyróżnienie.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury najwyżej oceniło grupę „Szara Band” z Zespołu Szkół nr 1., Jakub Lachowski z I LO zajął 2. miejsce.
Spośród dorosłych najwyżej oceniono występ Teresy Barczak, 2. miejsce zajął zespół Voci Cantati (skład kameralny) z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, 3. - Chór „Złote Lata” z SOK.
Wyróżnienie otrzymał zespół instrumentalny akompaniujący Zespołowi Ludowemu „Jabłoniacy”.
Nagrody zostaną wręczone 1 lutego 2017 o godz. 10: 00 w Galerii DOM w Sokołowskim Ośrodku Kultury.


Laureatka Ewelina Krzymowska - fot. MP nr 4 „Leśna Kraina”

J.O.
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe