31
2019
2017-01-26

Kolędowo w Ognisku Muzycznym


We wtorek wieczorem w Sokołowskim Ośrodku Kultury, w pięknej scenerii wystawy „Anioły skrzydlate” odbył się pierwszy w tym koncert Ogniska Muzycznego klasy fortepianu, skrzypiec i akordeonu. Ponieważ w polskiej tradycji jeszcze przez cały styczeń śpiewane są kolędy, publiczność, która do ostatniego miejsca wypełniła Galerię DOM, wysłuchała kolęd, pastorałek i piosenek świąteczno-noworocznych.

Zagrali: na akordeonie Michał Wcisłak, na fortepianie Paulina Kaniuk i Zuzanna Malinowska (uczniowie Krystyny Kowalewskiej); na fortepianie Julia Hawryluk, Weronika Wyszyńska, Aleksandra Krakowska (uczennice Anety Mroczek); na skrzypcach Zuzanna Pytel i Maciej Wyszyński (uczniowie Magdaleny Tejchmy).

Niespodziankę sprawili widzom uczniowie Anety Mroczek: Oliwia Zaczek i Szymon Kosieradzki, którzy kolędy nie tylko zagrali, ale i zaśpiewali. Poza tym Szymon w duecie tatą zagrał pastorałkę „Skrzypi wóz”. Jako gość wystąpiła też Kaja Moczulska, uczennica SP nr 1 w Sokołowie Podl. i Szkoły Muzycznej w Siedlcach w klasie skrzypiec.
Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gorącymi brawami.
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe