17
2020
2011-01-12

Kolędowało nam Mazowsze


Ponad dwadzieścia kolęd zaśpiewali w niedzielny wieczór przed sokołowską publicznością artyści z Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Koncert zgromadził rzeszę mieszkańców powiatu i wielu gości.

- Kończymy dziś liturgiczny okres Bożego Narodzenia, który wiąże się m.in. ze śpiewaniem pięknych kolęd. Cieszę się, że możemy to zrobić przez wspólną modlitwę i śpiew, w naszej wspólnocie, z tak wspaniałymi gośćmi – mówił witając zebranych ks. Stanisław Stachal, proboszcz parafii salezjańskiej.

Powitać nowy rok
- Miło nam gościć państwa w Sokołowie Podlaskim. Witam w imieniu wszystkich organizatorów. Cieszy nas zwłaszcza obecność ks. bpa Antoniego Dydycza, który objął honorowy patronat nad koncertem – mówił z kolei starosta Leszek Iwaniuk. – Szczególnie ciepło witam posła Krzysztofa Borkowskiego, inicjatora i współorganizatora dzisiejszego spotkania oraz marszałek Ewę Orzełowską, także współorganizującą koncert. Cieszę się, że tyle osób chciało wspólnie przeżywać naszą polską, chrześcijańską kulturę i powitać nowy rok przez wspólne kolędowanie. A z zespołem Mazowsze, który jest ambasadorem kultury polskiej na świecie, będzie to wyjątkowe. Miejmy nadzieję, że ten nowy rok będzie dla nas wszystkich lepszy od poprzedniego.

Są wizytówką
W sokołowskim koncercie wzięło udział 27 śpiewaków z Mazowsza i orkiestra zespołu. Dyrygował Bogusław Kręgielewski. Publiczność miała okazję posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd, z „Bóg się rodzi” na początek. Artystyczny kunszt Mazowsza trudno opisać słowami. Kogo nie było – niech żałuje.
Po godzinnym występie była owacja na stojąco i kolejne bisy. I tak przez kolejne kilkanaście minut. A na koniec wspólne odśpiewanie „Bóg się rodzi”. Choć śpiewaków z Mazowsza było 27, a publiczność bardzo się starała – słychać było głównie przepiękne głosy artystów.
- Tak tylko śpiewać potrafi zespół Mazowsze. Zespół, który jest wizytówką naszego regionu i Polski – podsumował krótko poseł Borkowski. – Serdecznie dziękuję za ten koncert – siódmy, który miałem okazję z państwem organizować na wschodnim Mazowszu.
Później były kolejne podziękowania dla artystów, organizatorów i życzenia dla wszystkich.
INFO/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe