17
2020
2011-01-30

Kolędowali w konkatedrze


W niedzielę 30 stycznia w kościele konkatedralnym w Sokołowie Podlaskim odbył się koncert finalistów i laureatów III Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza”.

W koncercie wzięli udział: Grodziski chór ,,Bogorya” z Grodziska Mazowieckiego – laureaci I miejsca w kategorii chóry w województwie mazowieckim; Paulina Tymińska – Studio piosenki – Sokołowski Ośrodek Kultury – laureatka III miejsca w kategorii szkoły podstawowe klasy I – III; Kuba Lachowski – Studio piosenki – SOK; duet wokalno – instrumentalny – Marcin Siemikowski i Piotr Kamiński; zespół gitarowy z SOK; duet instrumentalny: Katarzyna Kalicka – klarnet i Michał Soszka – fortepian; zespół wokalno – instrumentalny ,,Szara – Band” z Zespołu Szkół Nr1  w Sokołowie Podlaskim – laureaci I miejsca w kategorii szkoły ponad gimnazjalne
Sokołowski Ośrodek Kultury przy współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach po raz drugi był współorganizatorem Festiwalu ,,Kolędowe Serce Mazowsza”. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowane przez burmistrza Sokołowa Bogusława Karakulę oraz starostę sokołowskiego Leszka Iwaniuka. W imieniu starosty nagrody wręczyła wicestarosta Marta Sosnowska. Wszystkim wykonawcom oraz osobom odpowiedzialnym za przygotowanie koncertu podziękował Krzysztof Boruta – organizator festiwalu z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.
Specjalne podziękowania należą się również proboszczowi parafii konkatedralnej, księdzu Andrzejowi Krupie, który już po raz drugi był gospodarzem koncertu finałowego w ramach festiwalu i ufundował nagrodę dla Grodziskiego chóru ,,Bogorya”, za co organizatorzy serdecznie dziękują.
TEKST/FOT. MICHAŁ SOSZKA

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe