17
2020
2018-03-07

Kodowanie na Leśnej Polanie


 „Kodowanie na Leśnej Polanie” to innowacyjny program nauki programowania rozbudzający w niesamowity sposób dziecięcą ciekawość, wyobraźnię i kreatywność.

Założeniem wprowadzenia innowacji jest rozwijanie u dzieci w wieku 4 - 6 lat umiejętności logicznego myślenia, kształtowania wyobraźni przestrzennej, ciągów przyczynowo-skutkowych, rozwój kompetencji miękkich, umiejętność pracy w zespole i współdziałania, wsparcie inteligencji emocjonalnej i wiele podobnych wartości, a wszystko w formie łatwej i przyjemnej.

Zabawy wprowadzające w świat kodowania są dobrane do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Nie potrzebujemy do tego sprzętu komputerowego, ponieważ do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów znajdujących się w przedszkolu.

Kształcenie umiejętności kodowania odbywać się będzie w trakcie zajęć poprzez zabawę z wykorzystaniem różnorodnych środków dydaktycznych typu: plansze, gry, maty czy programowalne zabawki samojezdne - robota BEE-BOT oraz tablicy interaktywnej. Podczas zajęć będziemy stosować innowacyjne metody nauczania. Dzieci będą bawiły się w zakresie konstruowania gier, kodowania w ruchu, kodowania na dywanie oraz programowania na tablicy interaktywnej.

Info / Fot. MP4 w Sokołowie Podl.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe