17
2020
2016-02-16

Kłopotliwa droga


Droga wojewódzka z Kosowa do Treblinki wybudowana została już kilka miesięcy temu. Mimo to nadal nie można nią jeździć...

To była kosztowna inwestycja, pochłonęła ok. 70 mln złotych (...)
 
Władze gminy oraz zdesperowani mieszkańcy interweniowali w sprawie drogi u władz Mazowsza (bo droga jest wojewódzka) przez kilka lat. Czasami tracili nadzieję, ale jednak - jak się potem okazało - było warto. 
 
Niecałe 2 lata temu w Urzędzie Marszałkowskim zapadła decyzja: budujemy drogę po dawnej linii kolejowej. Ta wiadomość ucieszyła mieszkańców, choć nie do końca byli pewni, czy inwestycja powstanie. 
 
Władze Mazowsza słowa dotrzymały. Już po kilku miesiącach rozpoczęły się prace. Miały one trwać półtora roku.

Opóźnień nie było. Co więcej, inwestycja została ukończona miesiąc przed terminem. I wtedy zaczeły się poważne problemy. 
 
- Myśleliśmy, że miesiąc wystarczy, by dopiąć formalności i oddać tę drogę do użytku. Tak się nie stało - wzdycha burmistrz Kosowa Lackiego Jan Słomiak.
 
Mija już czwarty miesiąc od ukończenia prac, a drogą nadal nie można jeździć. Z każdej strony ustawiono znaki zakazu. Ale kierowcy notorycznie łamią zakazy. Jeżdżą pomimo ustawionych znaków. Doszło tam do kilku wypadków, nawet śmiertelnych (...)
 
Więcej w papierowym numerze.
KW

fot. MT

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Burmistrz się tłumaczy, ale to on rządzi na tym terenie i mógłby wiele zdziałać także i w tej sprawie. Ale to strasznie nadymany b... i nie będzie nic załatwiał. Uważa pewnie, że po tej drodze powinni go nosić w lektyce.

Kosowiak
2016-02-24 08:30:08

A może warto zwrócić się z pytaniami do wojewody, to województwo jest właścicielem drogi i to województwo odpowiada za wszelkie opóźnienia.

droga
2016-02-17 19:08:47

Żadnych konkretów w tej wypowiedzi. Tam jest podobno brak uregulowania prawa własności i ktoś chce dużo pieniędzy z działkę.

mm
2016-02-17 08:46:43

Czy Burmistrz może powiedzieć konkretnie o co chodzi bo mówi, mówi a my nic nie rozumiemy , konkretnie kawa na ławę kto zawinnił co jest powodem takiego stanu . Czas pier.... minął do rzeczy Panie Słomiak

Telak
2016-02-17 07:48:40

Burmistrz Kosowa wiele energii włożył w bezpodstawne oskarżanie poprzednich władz samorządowych o rzekome utrudnianie budowy tej drogi. W trakcie budowy siebie przedstawiał jako włodarza mogącego rozwiązać wszelkie problemy. I co teraz?????????????????? Ale burmistrz pokazał że i na nieudanej inwestycji może się nieźle lansować.

LANS jest najważniejszy !!!!!!!!!!!!!!!
2016-02-17 01:06:39
Strona 1/1


Dane kontaktowe