1
2020
2012-12-07

Klikają w fotelikach


Nagrody i kary dominują przez ostatnie dni pod sokołowskimi szkołami i przedszkolami. Wszystko za sprawą prowadzonej przez sokołowską Policję akcji „Bezpieczne foteliki”, która odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii „KLUB PANCERNIKA KLIKA W FOTELIKACH”.
Jest to kampanią uświadamiająca konieczność przewożenia dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami, niezależnie od długości trasy.
W tegorocznej odsłonie kampanii przygotowane zostały dwie linie edukacyjne – jedna skierowana do rodziców, druga do dzieci. Pomysłodawcą jest Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie.
Niestety, pomimo wielu apelów w mediach, publikacji prasowych, informacji przekazywanych dzieciom i rodzicom podczas spotkań, ciągle zauważamy, że mało dzieci jest przewożonych w fotelikach i zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Aby wyegzekwować od rodziców i opiekunów obowiązek należytego dbania o bezpieczeństwo najmłodszych, pod przedszkolami i szkołami, prowadzone są liczne kontrole drogowe. Podczas kontroli drogowych policjanci nagradzają dzieci, które są przewożone w fotelikach specjalną maskotką Pancernika Gustawa. Rodzice dzieci, które przewożone są w sposób niewłaściwy, karane są mandatami karnymi. Za przewożenie dziecka bez fotelika i zapiętych pasów można być ukaranym mandatem karnym w wysokości 150 zł i otrzymać 6 pkt karnych.
Akcja będzie jeszcze kontynuowana przez kilka tygodni. Mamy nadzieję, że obecność Policji w miejscach, gdzie przywożone są dzieci, znacząco wpłynie na świadomość rodziców i poprawę bezpieczeństwa najmłodszych.

asp.szt. S. Tomaszewski
Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe