25
2019
2017-11-22

Klaudia finalistką


Jak już informowaliśmy, Klaudia Karczmarek ze Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach zdobyła pierwsze miejsce w 4. edycji konkursu „List do Taty” w okręgu wyborczym senatora Waldemara Kraski i została też finalistką konkursu.

18 października w Senacie odbyło się ogólnopolskie podsumowanie konkursu, na którym nie zabrakło naszej laureatki razem z nauczycielką języka polskiego Jadwigą Kalinowską. Podczas uroczystości konkursowe listy czytał aktor Radosław Pazura.

  W tej edycji konkursu do biur 34 senatorów nadesłano 3256 prac napisanych przez uczniów z klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Konkursowy list miał opisywać relacje z tatą, ojczymem czy ojcem zastępczym i stanowić próbę odpowiedzi  pytanie: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata? Listy, które wygrały w okręgach, następnie oceniane były przez jury, które brało pod uwagę umiejętność pokazania roli ojca w życiu dziecka, samodzielność i szczerość wypowiedzi, a także jej formę. Nagrody laureatom okręgowym ufundowali senatorowie, zaś nagrody dla finalistów konkursu ufundowała Kancelaria Senatu i Rzecznik Praw Dziecka. W programie pobytu w stolicy było też zwiedzanie parlamentu i Centrum Nauki Kopernik.

J.O. / Fot. www.sabnie.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe