17
2020
2014-09-25

Kino Sokół powraca 2 października


Prezentujemy opisy poszczególnych filmów, które zobaczymy w październiku na ekranach sokołowskiego kina.
 
2 – 5 października, godz. 15:00 - „Dzwoneczek i Tajemnica Piratów”
Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko… Wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami!
animacja/przygodowy, USA 2014, 1 godz., 18 min
 
2 – 5 października, godz. 17:00 i 19:00 - „Miasto 44”
„Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Akcja filmu rozpoczyna się tuż przed wybuchem powstania warszawskiego 1 sierpnia 1944 roku. Film opowiada o grupie związanych ze sobą przyjaciół, którzy przemierzają stolicę w czasie trwania walk powstańczych. Stefan pracuje w fabryce Wedla i utrzymuje matkę oraz młodszego brata, codziennie doznaje upokorzeń od Niemców. W czasie konspiracyjnych spotkań Stefanem zaczynają się interesować Kama i Biedronka. Młodzi szybko przekonają się, że historia zweryfikuje ich marzenia. 
dramat/wojenny, Polska 2014, 2 godz., 10 min.
 
9 – 12 października, godz. 15:00 – „Wakacje Mikołajka”
Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować  walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy – wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.
familijny/komedia, Francja 2014, 1 godz., 37 min.
 
9 – 12 października, godz. 17:00 – „Zostań, jeśli kochasz”
„Zostań, jeśli kochasz” to film oparty na bestsellerowej powieści o miłości i odwadze, która wywołała sensację na całym świecie.
Mia Hall to nieśmiała, niezwykle utalentowana dziewczyna, która stoi przed najtrudniejszym życiowym wyborem. Jeśli zdecyduje się opuścić dom, by podążać za muzycznymi marzeniami, straci miłość swojego życia. Wszystko zmienia się w wyniku pewnego wydarzenia, a Mia zawieszona między życiem a śmiercią musi zdecydować, po której stronie zostanie.
dramat, USA 2014, 1 godz., 46 min.
 
9 – 12 października, godz. 19:00 - „Miasto 44”
„Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Akcja filmu rozpoczyna się tuż przed wybuchem powstania warszawskiego 1 sierpnia 1944 roku. Film opowiada o grupie związanych ze sobą przyjaciół, którzy przemierzają stolicę w czasie trwania walk powstańczych. Stefan pracuje w fabryce Wedla i utrzymuje matkę oraz młodszego brata, codziennie doznaje upokorzeń od Niemców. W czasie konspiracyjnych spotkań Stefanem zaczynają się interesować Kama i Biedronka. Młodzi szybko przekonają się, że historia zweryfikuje ich marzenia. 
dramat/wojenny, Polska 2014, 2 godz., 10 min.

16 – 19 października, godz. 17:00 – „Pszczółka Maja”
Uskrzydlająca opowieść o najbardziej rezolutnej pszczółce świata w zupełnie nowej odsłonie wreszcie na wielkim ekranie! 
Sympatyczna pszczółka Maja i jej przyjaciele to ukochani bohaterowie milionów nie tylko małych widzów. Ich nowe przygody to jak zawsze potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji. Film zrealizowany przez jedno z najlepszych studiów animacji na świecie już wkrótce podbije nasze kina i serca. 
animacja, Polska 2014, 1 godz., 19 min

16 – 19 października, godz. 19:00 – „Służby specjalne”
Zdeterminowani. Świetnie wyszkoleni. Powołani, żeby bronić twojego bezpieczeństwa. Wykonają każdy rozkaz. Nie zadają żadnych pytań. „Służby specjalne” to historia odsłaniająca kulisy życia i pracy oficerów tajnych służb. Reżyser Patryk Vega bezkompromisowo wdziera się w ich psychikę i prywatność. To najmocniejszy film twórcy „Pitbulla”.
kryminał/sensacja, Polska 2014, 1 godz., 55 min.

23 – 26 października, godz. 17:00 i 19:00 – „Bogowie”
„Bogowie” to fabularny portret Zbigniewa Religi, wybitnego kardiochirurga i autentycznego buntownika, który odmienił oblicze polskiej medycyny.
Profesor Zbigniew Religa w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Przeprowadzona przez Religę operacja to nie tylko medyczne osiągnięcie, które pozwoliło uratować życie tysięcy pacjentów. Wyjmując serce z ludzkiego ciała, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze. 
biograficzny/dramat, Polska 2014, 2 godz., 1 min.
 
30 - 31 października, godz. 17:00 – „Mary’s Land. Ziemia Maryi”
„Mary’s Land. Ziemia Maryi” to nie tylko kino religijne, film drogi, komedia czy film dokumentalny. To opowieść, która łączy te gatunki i wykracza daleko poza ograniczenia tradycyjnych schematów. Twórcy filmu wyruszyli w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Ten film to podróż po świecie, w którym to, co często traktuje się jako religijny, abstrakcyjny schemat, przyjmuje formę żywej, odczuwalnej, wręcz namacalnej obecności.
dokumentalny/dramat/religijny, Hiszpania 2014, 1 godz., 56 min.
 
30- 31 października, 2 listopada, godz. 19:00 – „Kamienie na szaniec”
„Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo.” Oto dewiza, jaką w życiu kieruje się trzech młodych przyjaciół: Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 r. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem – przetrwać za wszelką cenę czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą „jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec”, zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.
dramat/wojenny, Polska 2014, 1 godz. 47 min.

OPR. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe