17
2020
2013-04-12

Kierowali pod wpływem


W okresie świąt wielkanocnych na drogach powiatu sokołowskiego było bezpiecznie. Odnotowano jedynie pięć kolizji drogowych i zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców.
W tym okresie sokołowska policja skierowała do służb więcej patroli służb prewencji i ruchu drogowego. Na szczęście przez ten czas nie było poważnych zdarzeń drogowych. Przez cztery dni, policjanci interweniowali przy pięciu kolizjach drogowych – dwie na terenie miasta i trzy na terenie powiatu. Na szczęście nikt w tych kolizjach nie odniósł poważniejszych obrażeń. W większości przypadków przyczyną kolizji była nieuwaga i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Policjanci zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierujących. W Sokołowie Podlaskim na ulicy Wolności podczas kontroli opla astry okazało się, że 21-letni kierowca jest nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 0,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, które posiadał jedynie od roku.
Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci na terenie gminy Jabłonna Lacka. 24-letni kierowca opla astry miał w organizmie blisko 0,6 promila alkoholu. Mężczyźnie również zatrzymano prawo jazdy.
Trzecim nietrzeźwym kierowcą był, zatrzymany w Sokołowie przy ulicy Lipowej, kierowca mazdy. Kierujący samochodem 18-letni mieszkaniec Kosowa Lackiego miał w organizmie ponad 0,3 promila. Jemu również zatrzymano prawo jazdy, które otrzymał w grudniu ubiegłego roku.
Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy staną teraz przed sądem i odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Grożą im wysokie kary grzywny, zakazy prowadzenia pojazdów, a nawet kara pozbawienia wolności.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe