17
2020
2020-01-08

Kaskadowy pomiar prędkości - podsumowanie


Funkcjonariusze z powiatu sokołowskiego w dniu wczorajszym realizowali działania pod kryptonimem „Prędkość”. Policyjne patrole można było spotkać na wszystkich, zarówno tych głównych jak i mniej uczęszczanych ulicach miast i powiatu. Funkcjonariusze z drogówki eliminowali z ruchu piratów drogowych wykorzystując ręczne mierniki prędkości. Dyscyplinowali także tych kierowców, którzy nagminnie łamali przepisy, narażając innych na niebezpieczeństwo. Policjanci skontrolowali 33 kierowców, z czego ponad połowa niestety nie respektowała obowiązujących ograniczeń prędkości.

Jak wszyscy wiemy ,,Piraci drogowi’’ są zagrożeniem dla nas wszystkich, a przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących jest szczególnie niebezpieczne, tym bardziej dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania sokołowskich policjantów miały na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań. Jest to niezbędne w procesie wyrabiania przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

W ramach prowadzonej akcji policjanci dokonali 33 kontroli, z czego ponad połowa niestety nie respektowała obowiązujących ograniczeń prędkości.

Na sprawców wykroczeń funkcjonariusze nakładali środki karne.

Działania tego typu będą prowadzone cyklicznie przez policjantów. 

Info: KPP w Sokołowie Podlaskim


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe