17
2020
2014-07-05

Karty zostały rozdane


Wtorek, 1 lipca, był najważniejszym dniem w budowaniu bazy IX Ogólnopolskiego Przystanku PaT.  To dużo pracy, ale też zadowolenie z jej efektów. Cały dzień wypełniało budowanie scen, przygotowanie miejsc noclegowych dla uczestników akcji, właściwe oznakowanie bazy oraz przygotowanie miejsc dla 25 warsztatów profilaktycznych.
 
Najważniejszym elementem dnia, było jednak otwarcie sztabowe. Otwarcie sztabowe, to uroczyste rozpoczęcie akcji, dla całej kadry i PaTrolu – czyli harcerzy i uczniów klas mundurowych. Na to otwarcie przybyły ważne osoby, zaangażowane w organizację IX Przystanku PaT w Koninie. Wśród tych najważniejszych osób nie mogło zabraknąć Elżbiety Rusiniak z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Prezydenta Miasta Konina Józef Nowicki, Komendanta Miejskiego Policji w Koninie insp. Sławomira Jądrzaka, przedstawicieli Wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, Miasta Konina, władz oświaty i gospodarzy obiektu – kadry Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Główną osobą, był jednak Szef Akcji insp. Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji. 
Otwarcie sztabowe rozpoczął szef akcji insp. Grzegorz Jach. Na początek przedstawił on historię Przystanków. Wskazując na Miłomłyn jako pierwszy Przystanek, następnie przeprowadził nas przez kolejne lata, by ostatecznie zakończyć na mieście gospodarzu IX Przystanku PaT Koninie. W ten sposób dla sztabowców rozpoczął się ważny moment, wręczenie identyfikatorów.
Wręczenie identyfikatorów, to uroczysty moment, bo jest to zarazem powołanie do służby, na rzecz bezpieczeństwa uczestników IX Przystanku PaT.
 
Jak zwykle w gronie PaTowiczów, całość odprawy zakończyło wspólne i entuzjastyczne odśpiewanie hymnu PaT.
 
Po uroczystości harcerzy czekała już tylko krótka noc, a po niej ważne zadanie przyjęcie i zakwaterowanie, a następnie dbanie o bezpieczeństwo blisko 1000 uczestników ogólnopolskiej Akcji.
 
asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe