17
2020
2012-01-26

Karnawał dla seniorów


Pierwsza z karnawałowych imprez dla seniorów odbyła się 18 stycznia w galerii Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Zorganizował ją Klub Seniora, który od lat aktywizuje środowisko, proponując ciekawe spotkania i imprezy. Podczas karnawałowej biesiady wspólnie bawiło się ponad sto osób. Uczestnikom przygrywała kapela Borowian z Siemiatycz. - W ubiegłym roku grupa naszych seniorów wybrała się do Drohiczyna na spotkania z tamtejszymi członkami Klubu Seniora - wyjaśnia Paweł Kryszczuk z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. - Teraz, z okazji karnawału, zaprosiliśmy gości z Drohiczyna do nas na wspólną zabawę.

 

Wspólna zabawa

Spotkanie rozpoczęła witając wszystkich gości dyrektor SOK, Maria Koc. - Seniorzy z Drohiczyna przyjechali do nas z dyrektor tamtejszego ośrodka kultury, Urszulą Tomasik, a nasi seniorzy zaprzyjaźnili się z nimi już jakiś czas temu. Mamy nadzieję, że będziemy się jak najczęściej spotykać, wspólnie się bawić, wymieniać się doświadczeniami oraz opracowywać wspólne pomysły i przedsięwzięcia.

Karnawał to tradycyjny czas zimowych balów i zabaw. Pierwsze odbywają się tuż po święcie Trzech Króli, a ostatniej przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu. Uczestnicy tych zabaw mają okazję spędzić czas w miłym gronie, tańcząc i śpiewając. Największe i najbardziej popularne zabawy karnawałowe odbywają się w Rio de Janeiro oraz w Wenecji. Być może, dzięki seniorom, Sokołów również wkrótce dołączy do tych popularnych miejscowości?

 

Aktywni emeryci

Kolejne spotkanie, zorganizowane przez sokołowski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów odbyło się 19 stycznia w Piwnicy Kasztelańskiej. Tu również nie brakowało wyśmienitych dań oraz uczestników chętnych do dobrej zabawy. Działalność Związku jest oparta przede wszystkim na pracy społecznej ogółu jego członków. Jednym z jego celów jest organizowanie życia kulturalnego i artystycznego emerytów, rencistów, inwalidów. W 2011 roku organizacja ta liczyła 3340 członków. Emeryci skupieni w Związku nie mogą narzekać na nudę. Uczestniczą w kursie komputerowym, biorą udział w zajęciach z gimnastyki oraz pływania. Jedną z najbardziej interesujących propozycji są wycieczki. Już w maju wybiorą się do Paryża.

 

Nowa propozycja

- Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od najstarszej części Paryża – Wyspy La Cité, gdzie zwiedzimy katedrę Notre Dame, z zewnątrz zobaczymy imponujący Pałac Sprawiedliwości, więzienie m. in. z okresu Francuskiej Rewolucji – Conciergerie oraz najstarszy – "Nowy  Most" - zapewniają sokołowscy emeryci, zachęcając tym samym do wzięcia udziału w tej wyprawie. - W Dzielnicy Łacińskiej powitamy najstarszy w Europie uniwersytet – Sorbonę  oraz zwiedzimy Panteon - miejsce spoczynku zasłużonych Francuzów i naszej rodaczki Marii Skłodowskiej-Curie. Zwiedzimy tam również przepiękny kościółek St. Etiene du Mont i przejdziemy czarującymi Ogrodami Luksemburskimi. Autokarem przejedziemy do wspaniałego gotyckiego kościoła Św. Eustachego, a następnie, przechodząc przez słynne Les Halles  dojdziemy do Centrum Pompidou. Wokoło jest wiele kawiarenek, a więc  miejsc gdzie w spokoju pijąc kawę podzielimy się pierwszymi wrażeniami z pobytu w Paryżu. Dalsza część programu to "Paryż nocą", czyli spacer po Placu Pigalle i obok słynnej rewii Moulin Rouge. To dopiero początek rozrywek. Więcej szczegółów można uzyskać bezpośrednio w siedzibie PZERI.

Zachęcamy wszystkich seniorów do zainteresowania się ofertą Klubu Seniora działającego w SOK oraz Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Warto spędzać czas w znakomitym towarzystwie przy okazji dobrze się bawiąc!

 

KATARZYNA MARKUSZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe