6
2020
2012-09-28

Kara za znęcanie nad rodziną


Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim zmienił wcześniejszy wyrok i skazał na półtora roku pozbawienia wolności mieszkańca gminy Kosów Lacki, który znęcał się nad rodziną. Na postanowienie Sądu miało duży wpływ, naganne zachowanie sprawcy przemocy domowej.
42-letni mieszkaniec od dawna znęcał się nad rodziną. Policja w tej sprawie przeprowadziła już stosowne postępowanie i przekazała akta do Sądu. Na pierwszym posiedzeniu jeszcze w lutym br., kara pozbawienia wolności była zawieszona na okres pięciu lat. Mężczyzna jednak od tego czasu nie zmienił swojego zachowania. Przez okres próby groził swojej żonie pozbawieniem życia i wszczynał awantury przy małoletnich dzieciach. Wszystko wskazywało, że skazany nie wyciągnął wniosków ze swojego postępowania. Analizując sytuację w tej rodzinie, Sąd uznał, że jego dalsze przebywanie w domu może stwarzać realne zagrożenie dla życia i zdrowia żony oraz domowników.
Postanowienie Sądu zaostrzające wcześniejszy wyrok jest z jednej strony jedyną możliwością zapobiegnięcia ewentualnej tragedii w tej rodzinie, ale również pokazuje, że wyroki, które zapadają z zawieszeniem kary na okres próby, są cały czas monitorowane przez kuratorów i Policję.

ASP.SZT. S. TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY
KPP SOKOŁÓW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe