17
2020
2017-03-09

„Kapela serc” zagra dla Wiktorka!


Dwuletni mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego -Wiktor Rudnicki - choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Jest to choroba genetyczna, postępująca i na chwilę obecną nieuleczalna jednak wszyscy możemy pomóc temu małemu bohaterowi dzielnie ją znosić!

Możliwości ruchowe chłopca są znacznie ograniczone. Wiktorek nie chodzi, nie siedzi samodzielnie. Jego mięśnie oddechowe są zagrożone, a odruch kaszlu coraz słabszy, co wiąże się z częstym zapaleniem płuc. Jedynym sposobem opóźnienia choroby jest intensywna, kosztowna rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt.

W ramach programu EAP w wielu krajach europejskich podawany jest lek opóźniający postęp choroby. Wiktor zakwalifikowany został do podania leku we Francji, co wiązało się z wysokimi kosztami, ale ostatecznie lek udało się zdobyć w Polsce.
W celu zebrania środków finansowych na leczenie Wiktora, z inicjatywy społeczności Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim powołany został Komitet Społeczny, który dokonał zgłoszenia zbiórki publicznej na stronie internetowej zbiórkigov.pl prowadzonej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Numer zbiórki: 2017/701/KS.

W ramach zbiórki dnia 16 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się Koncert Charytatywny dla Wiktora Rudnickiego „Kapela Serc Dla Wiktora” pod honorowym patronatem Senator Marii Koc – wicemarszałka Senatu RP, Senatora RP - Waldemara Kraski i Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski – Bogusława Karakuli. Współorganizatorem koncertu jest Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim oraz Sokołowski Ośrodek Kultury.

W trakcie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna przedmiotów podarowanych przez darczyńców oraz zbiórka datków do puszek kwestarskich. Zebrane środki finansowe będą przekazane do Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego A Paulo – cel szczegółowy Wiktor Rudnicki.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej akcji poprzez udział w koncercie ( bilety - cegiełki wkrótce do nabycia w Sokołowskim Ośrodku Kultury) oraz przekazywanie przedmiotów na aukcję charytatywną, które można przekazywać do Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim ul. Węgrowska 22, 08 – 300 Sokołów Podlaski. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu- 25 781 61 65.

Wiktor jest podopiecznym Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Darowizny można wpłacać na konto:
66922600050024833020000010
Stowarzyszenie św. Wincentego a Paulo
Ignaców 11, Mińsk Mazowiecki
Z dopiskiem: Wiktor Rudnicki« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe