17
2020
2012-12-07

Kamienne i złote gody


W ostatni dzień listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonnie Lackiej odbyła się niecodzienna uroczystość. Dwanaście par z terenu gminy obchodziło jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego i z tej okazji wójt gminy Wiesław Michalczuk wręczył im medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP.
Jednak szczególnie wzruszającym momentem było wręczenie specjalnie przygotowanego na tę okazję dyplomu, a związanego z inną rocznicą - 70-lecie pożycia małżeńskiego. Państwo Anna i Jan Pajewscy z Bujał Gniewoszy obchodzili Kamienną rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. 18 września 1942 roku odbył się ich ślub. Pan Jan, który ma 94 lata i jego o dwa lata młodsza żona Anna wspominali tamte chwile. Znają się od małego, pochodzą z tej samej wsi. Z humorem stwierdzili, że byli sobie przeznaczeni, dochowali się pięciorga dzieci, dziewięciu wnuków i jedenastu prawnuków.
Wójt gminy Wiesław  Michalczuk nie krył dumy i zadowolenia, że na terenie jego gminy ma miejsce tak doniosła uroczystość. – To dla nas zaszczyt, że nasza gmina ma tak wspaniałych jubilatów. Życzymy im jeszcze wielu lat zdrowia i do spotkania na kolejnym jubileuszu – powiedział. 50-lecie obchodzili Irena i Józef Gałaguzowie z Wieski Wsi, Janina i Stanisław Lipkowie z Dzierzb Szlacheckich, Marianna i Stanisław Moczulscy z Gródka Dworu, Janina i Tadeusz Nowakowscy z Wirowa, Wanda i Edmund Pogorzelscy z Jabłonny Lackiej, Regina i Franciszek Toczyscy z Toczysk Średnich, Krystyna i Józef Toczyscy z Jabłonny Lackiej, Teresa i Andrzej Trochimiakowie z Gródka Dworu, Jadwiga i Ireneusz Truszkowscy z Jabłonny Lackiej, Teresa i Stanisław Wielogórscy z Toczysk Podbornych, Cecylia i Zdzisław Żero z Jabłonny Lackiej i 70-lecie Anna i Jan Pajewscy z Bujał Gniewoszy.
W uroczystości wzięli udział także przewodniczący rady gminy Stanisław Strzała, sekretarz gminy Maria Kowalska, ks. prałat dr Jerzy Cudny, kierownik USC  Krystyna Jasieńczuk oraz członkowie Klubu Seniora.

Leszek Koper

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe