6
2019
2018-02-12

Kalendarz imprez w SOK - luty


Jak co miesiąc Sokołowski Ośrodek Kultury przygotował moc atrakcji dla osób w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami. Będzie coś dla kinomaniaków, dla wielbicieli teatru i muzyki. Zapraszamy! 

Koncert „Impresje podlaskie”

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tańców polskich i folkloru na niezwykły koncert pt. „Impresje podlaskie”, podczas którego na sokołowskiej scenie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” z AWF Biała Podlaska, a towarzyszyć mu będzie Reprezentacyjny Zespół Miasta Sokołów Podlaski ZPiT „Sokołowianie”.
Tancerzom poza sokołowską kapelą towarzyszyć będzie „Jazz Trio”. Nie zabraknie muzyki „na żywo”, jednak nieco odmiennej niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać! ZPiT „Podlasie” postanowił zestawić tradycję ze współczesnością i zaprezentuje tańce podlaskie do jazzowej mieszanki muzycznej. Poza tym również ich stroje będą zawierały jedynie elementy tradycyjnego stroju podlaskiego. „Sokołowianie” natomiast zaprezentują tańce podlaskie w odpowiednich, tradycyjnych strojach ludowych. Na scenie zaprezentuje się reprezentacyjna grupa tancerzy oraz grupa rodziców.
Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły koncert, który odbędzie się 21 lutego o godzinie 18:00. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, bezpłatne wejściówki są dostępne w punkcie informacji SOK.Podyskutujmy o „Niemiłości”

Niemiłość” - rosyjski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny w reż. Andrieja Zwiagincewa, twórcy „Lewiatana”, „Elenay” i „Powrotu” to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.
Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.
„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa była pokazywana w Konkursie Głównym w Cannes – otrzymała Nagrodę Jury. Europejska Akademia Filmowa przyznała filmowi nagrody w kategorii Najlepsze Europejskie Zdjęcia 2017 i w kategorii Najlepsza Europejska Muzyka 2017. „Niemiłość” była nominowana do Złotego Globu dla Najlepszego Filmu Zagranicznego.
Polska premiera odbyła się 2 lutego, a my pokażemy go 22.02., wyjątkowo o godz. 18:00!


Lada dzień na deskach SOK „Ostatnia lekcja śpiewu”

„Ostatnia lekcja śpiewu” to dramat w dwóch aktach. Jest to niezwykle przejmująca opowieść o kulisach sławy. Głowna bohaterka, znana śpiewaczka, jest u kresu swojej kariery zawodowej. Nastał moment, w którym jest zmuszona zrobić rachunek sumienia, rozliczyć się ze swoich wyborów i ponieść konsekwencje złych decyzji.
Napięcie w spektaklu budowane jest powoli. Zagadka, której rozwiązanie wydaje się tak bliskie, zmusza widza do pełnego skupienia. Aktorzy prowadzą grę z publicznością, a wszystko po to, żeby fala zaskoczenia uderzyła jeszcze mocniej o brzeg sceny.
Jest to projekt 6-tki młodych ludzi, najaktywniej działających, w grupach teatralnych SOK. „Ostatnia lekcja śpiewu” to scenariusz autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej, w reżyserii instruktora teatralnego SOK – Alicji Ostromeckiej. Sztuka zostanie wystawiona 28 lutego br. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!


Warsztaty Teatru Ruchu "Inspiracje" już od lutego w SOK

O tym, że w naszym mieście rozwijają się prawdziwe talenty muzyczne i aktorskie nie trzeba nikogo przekonywać. Utalentowani, młodzi ludzie wielokrotnie udowodnili sokołowskiej publiczności, że ich talent jest wielki, a chęci do pracy nieograniczone! Warsztaty teatru ruchu finansowane przez Mazowiecki Instytut Kultury realizowane są przez wiele instytucji w kraju i cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Dlatego tym bardziej jest nam miło poinformować, że nasze młode talenty będą miały okazję w nim uczestniczyć! Ideą tego projektu jest aktywna edukacja, wymiana doświadczeń i integracja artystyczna młodych ludzi. Mamy nadzieję, że organizowane zajęcia będą odpowiedzią na ich liczne potrzeby.
Warsztaty rozpoczynamy już w połowie lutego. Będzie to pięć dwudniowych sesji, podczas których poza częścią praktyczną przewidziane są również pokazy wideo prezentujące fragmenty spektakli oraz różne techniki pantomimy, tańca współczesnego i teatru ruchu. Na zakończenie zostanie zorganizowany pokaz etiud we wspólnym wykonaniu uczestników projektu i wykładowców. Wszelkie szczegóły zdradzimy już niebawem, dlatego zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej SOK oraz naszych profili społecznościowych.


Zimowy krawacik, czyli „Smykofonia” powraca

Zapraszamy rodziny wraz z melomaluszkami (dziećmi 0-5 lat) na spotkania z muzyką klasyczną i nie tylko w cyklu Smykofonia. Koncerty te wyróżniają się przyjaznym klimatem, swobodną atmosferą i wysoką jakością prezentowanej muzyki. To jest po prostu świetna zabawa przy dobrej muzyce. Tym razem przeniesiemy się do krainy wirujących płatków śniegu i pachnącej choinki. Dowiemy się, który z instrumentów jest mistrzem w naśladowaniu wichury śnieżnej, a który umie udawać ślizgawkę? Odpowiedzi na te pytania pojawią się już w niedzielę 25 lutego w Galerii DOM.
Bilety rodzinne w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.
Wykonawcy:
Aneta Łukaszewicz – mezzosopran / prowadzenie
Katarzyna Bojaryn – instrumenty perkusyjne
Piotr Wawreniuk – puzon
Mirosław Feldgebel – fortepianInfo: SOK (Justyna Filipek, Alicja Ostromecka)

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe