17
2020
2011-03-22

Kadrowe domino na sesji powiatu


Były starosta Antoni Czarnocki został w poniedziałek nowym przewodniczącym Rady Powiatu Sokołowskiego. Zmieniło się też trzech członków zarządu powiatu.

Poniedziałkową sesję rozpoczął wiceprzewodniczący rady i szef klubu PSL Krzysztof Czarkowski. Przedstawił pisemne upoważnienie od dotychczasowego przewodniczącego Jarosława Puściona, który jest za granicą.
Porządek obrad uzupełniono o szereg punktów, związanych z decyzjami personalnymi. Starosta Leszek Iwaniuk przyznał, że ma to związek ze zmianami w koalicji. W miejsce klubu Rodzina i Prawo, z którego wybrany został przewodniczący Puścion i dwóch członków zarządu – Jacek Kobyliński i Grzegorz Krasnodębski – wchodzi Powiatowa Wspólnota Samorządowa byłego starosty Antoniego Czarnockiego.

Głosowanie: 11-5
Krzysztof Czarkowski odczytał zebranym pisemną rezygnację ze stanowiska przewodniczącego rady, którą Jarosław Puścion złożył 19 marca. Zaznaczył w niej, że o powodach takiej decyzji poinformuje radnych… na sesji. Był jednak nieobecny.
- Może zrobi to na najbliższym posiedzeniu – bardziej stwierdził niż zapytał Krzysztof Czarkowski.
Za przyjęciem rezygnacji Jarosława Puściona było 11 radnych, 3 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.
Jeśli chodzi o kandydatów na stanowisko, to zgłoszono ich dwóch. Grzegorz Krasnodębski zaproponował Jacka Kobylińskiego a Tadeusz Mróz – Antoniego Czarnockiego. W tajnym głosowaniu za kandydaturą pierwszego opowiedziało się 5 radnych, drugiego poparło 11. Antoni Czarnocki - już jako przewodniczący - poprowadził dalszą część sesji.
- Nasza praca, jako radnych, powinna służyć wsparciu działalności zarządu – podkreślił dziękując za wybór.

Personalne roszady
2 marca rezygnację złożyło dwóch członków zarządu: Jacek Kobyliński (RiP) i Jerzy Strzała (PSL). Powód? Obaj prowadzą działalność gospodarczą, a łączenia jej z funkcją w zarządzie powiatu zabraniają przepisy. O odwołanie trzeciego – Grzegorza Krasnodębskiego – wnioskował starosta.
– Nie jest tajemnicą, że zmieniła się koalicja i stąd taka decyzja – uzasadniał Leszek Iwaniuk.
Za odwołaniem Grzegorza Krasnodębskiego głosowała większość radnych.
W kolejnych, tajnych głosowaniach radni uzupełnili skład zarządu. Weszli do niego: Jan Godlewski z PSL (10 głosów za, 2 przeciw, 4 wstrzymujące się), Krzysztof Więsak z PWS – taki sam rozkład głosów) oraz Tadeusz Mróz również z PWS (9-2-5). Oprócz tej trójki w zarządzie jest starosta Leszek Iwaniuk (PSL) i Marta Sosnowska (PO, nie jest radną).
Zmiany w składzie zarządu pociągnęły za sobą konieczność zmian w komisjach stałych rady. Warto tu odnotować, że w miejsce Jana Godlewskiego szefem komisji rolnictwa został Jerzy Strzała.
TEKST/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [22]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Odpowiadając na post użytkownika kam jaka jest średnia wieku naszych radnych odpowiadam, że dokładnie taka jaką wybraliśmy w ostatnich wyborach. Czytając komentarze, nie sposób nie oprzeć się wrażeniu, że duża część z nich inspirowana jest wypocinami pewnego pana z jedynego w swoim rodzaju, niezależnego, apolitycznego GieeSu :). Opluwając p. Czarnockiego może należałoby przywołać jakieś konkretne argumenty a nie jakiś ogólnikowy bełkot. Pozdrawiam samodzielnie myślących obserwatorów.

sokołowiak
2011-03-24 19:20:54

Szkoda,że wraca stare. Kalkulacje polityczne PSL cenniejsze od interesu wyborców. Oj, P. Czrnocki to psycholog oby się nie przeliczyli.

sokołowian
2011-03-24 17:50:51

Przypomniał mi się pewien kawał: Co ma sto zębów i dwa jaja ? - Krokodyl a sto jaj i dwa zęby ? - zebranie ZBOWiD A ja bym dodał lub sesja RP Sokołowskiego, choć więcej tam jaj głównie tych robionych sobie z wyborców, a i krokodyl ma chyba mniej kąśliwych ząbków, choć pewnie ma własne.

Smurf żartobniś
2011-03-24 16:22:36

Tylko to cale towarzystwo" wzajemnej adoracji"w kosmos wystrzelić!Teraz rozumiem, jaki interes w tych roszadach miał Pan Wiceprzewodniczący RP.Gratulacje za chytrość ale taka pazerność może Panu wyjść bokiem,Panu oraz całemu PSL-owi na tym terenie.Trochę opamiętania i honoru!

wiatrak
2011-03-24 16:20:21

Panowie radni brać się za drogi bo powiat się rozsypuje,dziura na dziurze

kierowca
2011-03-24 15:38:07

Jednym z głównych zadań przyszłego Sejmu będzie/wiem/ reforma administracji samorządowej/likwidacja samorządowych powiatów i województw/,gdzie tańczy głupota i niekompetencja,frajer popiera frajera,matoł matoła,za nasze podatki.Czas z tym skończyć.

pikolo
2011-03-24 15:24:15

Ciekawe jaka jest srdnia wieku naszych radnych?

kam
2011-03-24 10:00:41

Na stronie startowej są najnowsze teksty i normą jest, że są zastępowane przez kolejne a starszych trzeba szukać w archiwum. Tak jest nie tylko w "zaściankowych" mediach, ale i w "postępowych". Taka niby ,światowa, a nie rozumie tego....

Paula
2011-03-24 09:23:31

Tak patrzę sobie na zdjęcie dołączone do notatki prasowej i zastanawiam się, czy to zdjęcie z sesji RP Sokołowskiego, czy może ze zjazdu emerytów Powiatu Sokołowskiego ?

Obserwator 2
2011-03-24 00:23:54

Ja zauważyłam, że artykuł został "schowany". Czytałam go wieczorem, a rano trzeba było szukać. Wcale się nie dziwię, tylko niepochlebne komentarze. I niech nikt nie mówi, że nasze zaściankowe media są wolne.


2011-03-24 00:13:57

ludzie czy wy myślicie, pan Antoni ma parcie na stolec ale , pomaga mu sam prezes PSL bo to jemu były starosta ułatwia budowę elektrowni wiatrowych. Przyjął budowę masztu 60m wysokości na zgłoszenie ,a biedny chłop ze wsi nawet na szopkę musi uzyskać pozwolenie.I tak proszę państwa ręka rękę myje , trzeba się jakoś odwdzięczyć swemu dobroczyńcy

serceror
2011-03-23 21:44:18

No nie, to już są jaja!Dopuszczenie tego "geniusza z przyklejonym,fałszywym i drwiącym uśmiechem na gębie" do władzy to wielki błąd!!!Zaplaci za to i nowy starosta,jak zostanie niedługo wykolegowany przez Pana Przewodniczącego i cała społeczność!PSL boi się" wziąć odpowiedzialność za rządzenie" w Powiecie i stara się wchodzić w durne koalicje!Więcej odwagi Panowie Radni!Jak Was ludzie widzą,tak będą na Was (nie)głosować!Pozdrowienia dla Jarka Puściona,właściwego człowieka, który przez "dbanie o własne interesy"niektórych durnych radnych,przestał być przewodniczącym.

wielka klukwa
2011-03-23 19:02:29

Pan Czarnocki w wyborach dostał dwieście parę głosów, a trzęsie powiatem. Ludzie kiedy wy zmądrzejecie !!!

Pewien obywatel
2011-03-23 16:54:59

zobaczymy czy starosta ma jaja i zrobi porządek po swym poprzedniku

xxx
2011-03-23 15:54:54

I znów mierni ale wierni p.Czarnockiego będą zatrudnieni w powiecie

zniesmaczniony
2011-03-23 14:43:14


Dane kontaktowe