42
2019
2014-11-10

Kadencja trudna, ale udana


Rozmowa z burmistrzem Sokołowa, Bogusławem Karakulą.

- Na wywiad z panem umówiłem się tego dnia, kiedy miał pan bardzo wielu interesantów. Zanim wszedłem do gabinetu, musiałem odczekać w kolejce prawie 2 godziny. Mieszkańcy miasta zaczęli rozmawiać o bezrobociu, więc zacząłem przysłuchiwać się ich rozmowie. Wszyscy narzekali...
- Problem bezrobocia jest wszędzie, nie tylko u nas. Biorąc pod uwagę Sokołów, mamy najniższy wskaźnik w regionie, nawet niższy niż w Siedlcach, Węgrowie, Garwolinie czy chociażby Mińsku Mazowieckim. Na dzień dzisiejszy utrzymuje się on w granicach 10%. 
 
- Jest pan z tego powodu dumny?
- Tak, jestem.
 
- Z czego jeszcze?
- Przede wszystkim z mieszkańców. Pierwsza myśl, która przychodzi mi teraz do głowy, to remont kamienicy na starym mieście. Dzięki mieszkańcom udało się ten remont wykonać. Kamienica ma 34 właścicieli, którzy mieszkają nie tylko w Sokołowie, lecz także w Warszawie, Lublinie a nawet w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy okazali się ludźmi bardzo zgodnymi.
 
- Na początku był jednak problem z tym remontem?
- Owszem, był. Ale najważniejsze jest to, że wreszcie się udało. Efekt jest widoczny.
 
- Wróćmy do dumy. Z czego jeszcze jest pan dumny?
- Z tego, że w czasie mojego urzędowania oddano blisko 600 nowych mieszkań w budynkach wielorodzinnych oraz wybudowano ponad 600 indywidualnych budynków mieszkalnych. Oczywiście nie jest to tylko moja zasługa, lecz przede wszystkim sokołowskich deweloperów. Jednak większość mieszkań wybudował nasz TBS, który oferuje ceny jedne z najniższych w kraju. Cieszę się, że ludzie do Sokołowa przyjeżdżają i chcą tutaj mieszkać.
 
- Jedni przyjeżdżają, inni wyjeżdżają...
- Migracja ludzi, szczególnie młodych, znana jest na całym świecie, nie tylko w Sokołowie. Teraz większość osób ukończyła studia, a w dużych miastach mają większe możliwości. Są jednak i tacy, którzy chcą tutaj powrócić po studiach i budować swoją dalszą przyszłość. A Sokołów jest miastem przyjaznym dla tychże osób. Dziwię się takim osobom, które ukończyły marketing i zarządzanie i potem proszą mnie o pracę. Zostawię to bez komentarza. 
 
- Przed nami koniec kadencji. Proszę w jednym zdaniu podsumować ostatnie 4 lata.
- Kadencja była bardzo ciężka, ale pomimo wielu trudów i wysiłków, udało nam się wiele zrealizować. 

- Na przykład co?
[...]
 
Cały wywiad w najbliższym papierowym wydaniu. 

KW

« wróć | komentarze [43]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Chcecie zmienić słabego burmistrza na jeszcze gorszego?Z całym szacunkiem,ale z kim on ma przegrać?Sokołowiacy z urodzenia znają kandydatów dobrze

sokołowiak
2014-11-14 20:55:56

Ja nie mam kolegi w urzędzie,ale z tej logiki wynika že Ci co są zatrudnieni to boją się zwolnień,a chyba nie powinni bo jak przyjdzie nowy burmistrz to nie zatrudni nikogo znajomego ani z rodziny.W takim razie czego się bać.

jurek
2014-11-14 20:49:37

Psychiatra ma rację. Boisz się utraty stołka i będziesz chwalił pana swego do końca żywota twego, bo bez niego będziesz bez niczego a inni zauważą, żeś jest też do niczego.

do psychologa
2014-11-14 20:08:06

Mam kolegę w Urzędzie, co tam się dzieje mobilizacja jak w stanie alarmu, wszyscy zatrudnieni przez Karakulę przy wyborach, ręce składają i wznoszą oczy do nieba, żeby nasz pracodawca został na stołku. Powód jest jeden jak przyjdzie nowy,/ my wiemy kto nic nie robi oprócz dobrego wrażenia/, jak się nam przypatrzy to połowa kadry będzie w PUP ie, nie mówiąc o pozostałych i ich prywacie w Urzędzie.Nakaz mobilizować rodziny i wszyscy za Bogusia. Mądry mieszkanie dawno rozgryzł tą klikę, trzeba otworzyć tą złotą klatkę i wyrzucić na zbitą buzię Bogusia wraz z jego przyboczną świtą, Rosochackim, Brochockim,Hardejem, Lipką, Rybakiem i innymi lizusami klakierami, bez własnego zdania.

mieszkaniec
2014-11-14 19:28:17

Do psychiatry.Człowieku nie możesz być zawsze na nie i wszędzie wietrzyć podstęp.Ty to jak prawdziwy Polak, nawet klęski będziesz zazdrościł, a ze zwycięstwa nie potrafił się cieszyć.Tak bywa jak się śliny od deszczu nie rozróžnia. Może po wyborach będziesz spokojniejszy ale na pewno niezadowolony.

pdycholog
2014-11-14 19:09:09

Jak czytam wypowiedzi tych wiecznie zadowolonych, to zastanawiam się jakie zaburzenia trzeba mieć, żeby się tak śmiać jak głupi do sera? Plują im w gębę a oni twierdzą, że deszcz pada. A może to nie zaburzenia? Może to interes własny i utrata pozycji, zysków i układów?

psychiatra
2014-11-14 14:47:25

nie widzę lepszego rozwiązania niż obecna władza. Z pozostałymi kandydatami może być tylko gorzej. Może za 4 lata pojawi się ktoś nowy który powali wszystkich

obserwatorka
2014-11-14 14:28:01

Jak widać niektórzy sokołowianie są mało wymagający i widocznie wystarczy im to co mają, więc pewnie znów wybierzemy władzę na miarę naszych wymagań.


2014-11-14 14:06:41

Oh...wystarczy poczytać propagandówki PiS....pełne miłości bliźniego i prawdy objawionej. Co ja robię dla Sokołowa? Płacę dla niego najwyższe z możliwych w Polsce podatki. Wystarczy.

widz
2014-11-14 13:54:58

Jak czytam tych wiecznie ze wszystkiego niezadowolonych to zastanawiam się nad ich motywacją.Pewnie mają zaburzoną...osobowość

psycholog
2014-11-14 09:15:39

A że przodem,a że bokiem, a że nie wiadomo dlaczego.Jak w dniu świra.A co wy wielcy obserwatorzy zrobiliście dla swojego miasta.Nie pytaj co burmistrz zrobił dla Ciebie, ale powiedz co ty zrobiłeś dla Sokołowa.

lew
2014-11-14 09:12:48

Jak czytam te pochwalne wypowiedzi to się zastanawiam nad motywacjami ludzi, którzy to piszą i czy oni wierzą w to co piszą. I te śmieszne pytania do oponentów , kojarzą mi się ze słowami piosenki ,,Jest super, jest super, więc o co ci chodzi". Piosenka dość przewrotna i prowokacyjna ale jednoznacznie krytyczna wobec tego co nas otacza. Ale te wypowiedzi należy traktować raczej wprost więc kto tu ma klapki na oczach?

obserwator
2014-11-13 22:54:07

Nie ma cwaniaka nad Karakulaka.

hahu
2014-11-13 21:21:22

Piszecie, że coś powstało dzięki środkom unijnym ale nikt nie potrafi wymienić co, dlaczego?

ala
2014-11-13 21:02:35

Co ty chłopie ględzisz. Przetargi u ciebie wygrywają zatrudniający na czarno. Miasto to brud smród i mucha CC. Żebyś usłyszał jak klną cię kierowcy jeżdżący po mieście to bębenek nie masz. Spójrz na "piękny" stadion, zwrot bierze. Ulice jakich nigdzie nie spotkasz. Zadłużenie, brak kompetencji urzędników, nie merytoryczni dyrektorzy, kierownicy jednostek, naczelnicy w urzędzie. Brak wizji miasta. Dominacja kleru w mieście. Można by tak dłużej. Dlatego należy głosować na Bogdana. Lepiej być nie powinno.

Magda
2014-11-13 20:33:07


Dane kontaktowe