17
2020
2011-12-23

„Kacperek” po raz kolejny na podium!


Niezawodna okazała się Natalka Piwko – uczennica kl. VI a, która zajęła III miejsce. Jest to ogromny sukces, ponieważ w tegorocznym konkursie, obok uczestników z Polski, znaleźli się również uczestnicy z zagranicy. Natalka serca suwalskiej publiczności podbiła już dwa lata temu rolą „Małej Kobietki”, za którą otrzymała II nagrodę. Rok później oceniono ją najwyżej w kategorii szkół podstawowych. Pierwsze miejsce zdobyła za monodram „Powstałam dla was”. W tegorocznej edycji Natalka wcieliła się w rolę dziewczyny, która nadaje nowy sens, wydawałoby się prozaicznej czynności jaką jest pozbycie się zbyt ciasnych butów.

Obok monodramu Natalki, pod tytułem „Parę butów” na konkurs zostały zakwalifikowane jeszcze dwa monodramy uczniów z sokołowskiej „Czwórki” – Weroniki Grochowskiej – „Na łąkach nieba”, oraz Kuby Lachowskiego, „Będą mieli za swoje”. Weronika w swoim monodramie wciela się w postać bogini  Frigg, która odsłania przed widzami zaskakująco smutne szczegóły swojego boskiego życia. Kuba natomiast gra chłopca z bogatego domu, którego rodzice zajęli się pracą i karierą, nie okazują mu uczuć. Oba monodramy otrzymały również wysokie oceny jurorów, a tym razem oceniali: Iren Jun – aktorka i reżyser, Wiesław Komasa – aktor, reżyser i recytator, oraz Krystyna Kozioł – teatrolog i komentatorka prezentacji scenicznej. Natalka, Weronika i Kuba udali się do Suwałk wraz ze swoją instruktorką i reżyserką monodramów Urszulą Danielską. Podczas wyjazdu, uczniowie wzięli udział w profesjonalnych warsztatach teatralnych. W Suwałkach towarzyszyła im również Hanna Grochowska, która włożyła dużo pracy w przygotowanie Weroniki. Specjalnie dla niej napisała również scenariusz. Młodym artystom, jak zawsze, mocno kibicowała dyrekcja oraz Rada Rodziców, na czele z przewodniczącą Beatą Kałużyńską, która poczyniła starania zdobycia środków finansowych na udział uczniów w międzynarodowym konkursie.

- Jestem bardzo dumna zarówno z uczniów biorących udział w tym konkursie, jak i nauczycieli, którzy ich przygotowywali – mówi dyrektor Grażyna Skonieczna. – Cieszę się, że zaistnieli, promowali naszą szkołę poza granicami miasta i tak wysoko uplasowali się nasi uczniowie.- dodaje.

Nagrodzona Natalka tak podsumowuje wyjazd: - Cieszę się, że mogłam po raz trzeci zagrać monodram, poznać innych „zakręconych teatralnie” ludzi i podziwiać ich warsztat pracy. Najbardziej w mojej grupie wiekowej podobał mi się występ dziewczyny ze Słowacji, która pochodzi  z rodziny cyrkowej. Pięknie zagrała własnym ciałem i pewnie dlatego zajęła pierwsze miejsce.”- dodaje.

Warto dodać, że w tegorocznej edycji konkursu w kategorii szkół podstawowych zakwalifikowanych zostało ośmiu uczniów, w  tym, aż troje z Sokołowa Podlaskiego. Jest to ogromny sukces zarówno ich jak i ich opiekunów.

 

JF

 

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe