17
2020
2018-01-09

Już w niedzielę - 26 finał WOŚP!


 Wielkimi krokami zbliża się 26 finał WOŚP „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Podczas tegorocznego finału, podobnie jak rok temu cały powiat sokołowski po raz kolejny jednoczy siły po to, by do puszek kwestujących zebrano jak najwięcej pieniędzy.

Już wiemy, że do sokołowskiego szpitala zebrane przez wolontariuszy w ostatnich latach pieniądze powróciły w postaci wysokospecjalistycznego sprzętu wartego ponad 1 milion złotych. Cieszymy się, że w tym roku wyjątkowo dużo firm i lokalnych przedsiębiorców wspiera działania naszego sztabu. Jest to dowód, że mieszkańcy naszego powiatu mają OGROMNE serca.

W tym roku do miasta Sokołów Podlaski dołączają ponownie miejscowości z powiatu takie jak: Jabłonna Lacka, Repki, Skibniew, Bielany, Ceranów, Nieciecz, Nowa Wieś, Kosów Lacki i Sabnie. Rekordowo duża liczba młodych ludzi na terenie całego powiatu będzie zbierać pieniądze. Mamy bowiem około 500 wolontariuszy!!! Kwestować będą przedszkolaki, uczniowie sokołowskich i powiatowych szkół, a także harcerze.

Zbiórka pieniędzy na terenie powiatu rozpocznie się już w godzinach porannych. Start imprezy w Sokołowie na hali przy Zespole Szkół nr 1 rozpoczyna się V Biegiem „Policz się z cukrzycą” o 12.30. Ciągle czekamy na Wasze zgłoszenia. Możecie to zrobić jeszcze w dniu finału, w biurze biegu. Czekamy i zachęcamy!

Tego dnia prowadzona będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku DKMS Polska. Oddawać będzie można też krew w ambulansie regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. We współpracy z głównym sponsorem sokołowskiego WOŚP – firmą SOKOŁÓW SA przygotowaliśmy dla wszystkich stoisko Akademii Smaków. Szef Kuchni SOKOŁÓW SA przygotowywać będzie pyszne hot-dogi i hamburgery. Można będzie spróbować przepysznego bigosu i grochówki, przygotowanych przez strażaków z OSP w Skrzeszewie oraz produktów OSM Kosów Lacki.

Na orkiestrowej scenie wystąpią przedszkolaki oraz zespoły Szara Band, Prowokacja, Power Bond, Freestyle, Enjoy i The Cold. Zatańczą dla nas członkowie grupy PNC. Czas umilać nam będzie także iluzjonista Mateusz Struś.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepiku z gadżetami i wzięcia udziału w LICYTACJI WOŚP, na której znajdą się gadżety fundacyjne oraz przedmioty podarowane przez mieszkańców powiatu. Wszyscy będą mogli nauczyć się udzielać pierwszej pomocy u ratowników medycznych oraz obejrzeć wystawiony przez Sokołowski Szpital sprzęt podarowany przez fundację Jerzego Owsiaka.

Przedstawicieli lokalnych gazet zapraszamy na konferencję prasową w dniu finału o godzinie 17.15.

26. finał zakończymy urodzinowym tortem oraz Światełkiem do nieba. Nie może Was z nami zabraknąć tego dnia!

Powiatowy Sztab WOŚP w Sokołowie Podlaskim
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Zawsze "pięknie" grała Orkiestra w Sterdyni, co się stało, że w tym roku będzie w tej pięknej miejscowości głucho, czyżby brakowało OGROMNYCH SERC!

wojan
2018-01-11 18:54:42
Strona 1/1


Dane kontaktowe