17
2020
2014-05-23

Już po raz XXI zaśpiewali Panu


W czwartek 15 maja w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni odbył się przegląd XXI Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2014.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, następnie przez kilka godzin trwały zmagania konkursowe. Wystąpiło 48 podmiotów muzycznych, w tym soliści w czterech kat. wiekowych, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, schole dziecięce i młodzieżowe. W sumie na deskach sceny swoje umiejętności zaprezentowało około 250 wykonawców - dzieci, młodzież i dorośli.
Wykonawcy przyjechali aż z 5 dekanatów – łochowskiego, sterdyńskiego, sokołowskiego, węgrowskiego i części drohiczyńskiego. Większość wykonawców zgodnie z regulaminem prezentowała jedną piosenkę religijną i jedną patriotyczną. W finale najlepsi zaśpiewają jedną piosenkę wybraną przez komisję konkursową.
Jury w składzie: ks. Janusz Bolewski, Stanisława Maciak, Witold Grzyb, Jakub Plas, Jacek Kubicki, Marianna Kobylińska zadecydowało, że w finale festiwalu, który odbędzie się 27 września w Bielsku Podlaskim wystąpią: ,,Cuncti Simus Concanentes” z ZS w Skrzeszewie (,,Uczył nas”), „Szara Band” z ZS nr 1 w Sokołowie Podl. (,,Quo Vadis Polonio?”), „Dobrogost Band” z Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie (,,Żeby Polska była Polską”), ,,THREE ACOUSTIC” z Łazowa (,,Ostatnia kula”), Gabriela i Krzysztof Grabowscy z PSP nr 2 w Sokołowie Podl. oraz Sokołowskiego Ośrodka Kultury (,,Ziemio rodzinna”), Voci Bambini z SOK-u (,,Emmanuel”), Olga Tomczuk i Julia Żochowska z GOK w Repkach (,,Masz
w sobie wiarę”), Zespół Wokalny z Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego („Panno Pszeniczna”), Sylwia Kostyra z SOK-u (,,Zależę od Ciebie”), Monika Prokopczuk z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Sterdyni (,,Wciąż mnie zadziwiasz”), Alicja Suchożebrska z SOK-u (,,Anioł Stróż”), Liwia Długosz z GOKiS w Sterdyni (,,11 listopada”), Olga Tomczuk z GOK w Repkach („Na Ziemi jest o Niebo lepiej”), Justyna Bujalska z NSP w Kożuchowie (,,Hallelujah”), Grzegorz Boruta ze SP w Łazowie (,,Jesteś radością mojego życia”), „Wir – Band” z DPS w Wirowie (,,Mury”).
Przy ocenie wykonawców jury brało pod uwagę takie elementy jak dobór repertuaru do wieku wykonawcy oraz tematu festiwalu, emisja głosu, interpretacja  utworu, pomysłowość w aranżacji, choreografia, świadomość treści wykonywanego utworu, ogólny wyraz artystyczny, utwory zapomniane, rzadko wykonywane, strój godny wykonywanych utworów na chwałę Boga.
W roku kanonizacji Jana Pawła II Festiwalowi przyświecało hasło: „Świętymi bądźcie".
- Tegorocznym Festiwalem poprzez śpiew na chwałę Boga chcemy poruszać serca i budzić w nich miłość do Pana Boga i wrażliwość na własną świętość. Odkrywając talenty w młodych ludziach i prezentując je chcemy pokazywać piękno Boga, który nas powołał do życia, a także kształtować umiłowanie naszej Małej Ojczyzny - Podlasia, w której mamy realizować nasze powołanie do bycia świętym – stwierdzili organizatorzy, czyli KSM diecezji drohiczyńskiej.
Współorganizatorem tego etapu festiwalu był jak zawsze gościnny GOKiS w Sterdyni.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe