29
2022
2022-09-20

Julia Machniewska mistrzynią województwa


Po sierpniowych Mistrzostwach Europy Julia Machniewska nie zwalnia tempa w odnoszeniu sukcesów sportowych. Sztangistka Ludowego Miejsko-Powiatowego Klubu Podnoszenia Ciężarów po krótkich wakacjach wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do lat 15.

Ten start zapoczątkował krótkie przygotowania do Mistrzostw Polski do lat 15 w Sokołowie Podlaskim i Mistrzostw Polski Seniorek. Był to start dobry, napawający optymizmem przed imprezami centralnymi. Julia zaliczyła 5 podejść: w rwaniu kolejno 63 kg, 68 kg, 72 kg. W podrzucie 75 kg i 82 kg. Z trzeciego podejścia zawodniczka zrezygnowała, nie chcąc pokazywać wszystkich możliwości. Z wynikiem 154 kg w dwuboju Julka zdominowała, zresztą nie pierwszy raz w tym roku, kategorię +81 kg, drugą zawodniczkę wyprzedzając o 49 kg.

Równolegle z mistrzostwami województwa rozegrany został II rzut Mazowieckiej Ligi Juniorów. Po dwóch rzutach żeńska drużyna LMPKPC Sokołów Podlaski znajduje się na III miejscu. W grudniu rozegrany zostanie finał, gdzie zawodniczki postarają się utrzymać miejsce na podium wśród najlepszych żeńskich drużyn na Mazowszu. 

Należy też wspomnieć o zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Polski do lat 15 w naszym mieście. Już miesiąc dzieli nas od tego wydarzenia, lista sponsorów zaczyna się wydłużać, organizatorzy cały czas pracują nad tym, żeby impreza zapadła na długo w pamięci startujących zawodników i kibiców. Jeśli jesteście chętni wesprzeć zawody finansowo lub w każdy dowolny sposób zapraszamy do kontaktu z prezesem LMPKPC Michałem Gregorczykiem: tel. 601 838 810.

Więcej o postępach przy organizacji w kolejnym artykule.
 
Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe