17
2020
2015-05-28

Jubileuszowy Festiwal Kultury Harcerskiej


Środa 13 maja była bardzo ważnym dniem dla społeczności Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim. Tego dnia w sali widowiskowej SOK-u w ramach Festiwalu Kultury Harcerskiej wystąpiło 19 grup twórczych i solistów – zuchów i harcerzy. 

Zebranych powitała komendantka hufca hm. Bożenna Hardej, szczególnie dziękując za przybycie przedstawicielom władz samorządowych, a także instruktorom - seniorom, rodzicom i dziadkom wykonawców. Przypomniała również, że festiwal ze względu na obchodzony w tym roku jubileusz 100-lecia sokołowskiego harcerstwa ma szczególny charakter. Z tej okazji zuchy ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim przygotowały miłą niespodziankę - poza konkursem zaprezentowały piosenkę do słów swojej drużynowej phm. Hanny Ratyńskiej „Jest festiwal w Sokołowie”. (…) „Lecz nie o to chodzi wcale/Żeby lśnić jak gwiazdy złote, /Lecz by były festiwale/By o nich wspominać potem” śpiewały uśmiechnięte „Biedroneczki”, gorąco oklaskiwane przez festiwalową publiczność.
Imprezę prowadziły młode konferansjerki Julia Nawacka i Maria Skóra z 33 SDH „Avanti”, konkurs oceniało jury w składzie: hm. Maria Janista, phm. Krystyna Kowalewska i phm. Jadwiga Ostromecka. Poziom zespołów był wyrównany, co miało wpływ na podział miejsc. I miejsce w kategorii zuchowej – zespoły przyznano ex aequo „Biedroneczkom” z SP w Kosowie Lackim, duetowi Hanna Winnicka i Katarzyna Zych z SP w Kosowie L. (op. Hanna Ratyńska) oraz 4. GZ „Leśna Rodzina” z SDH (op. phm. Agnieszka Karakula). II miejsce otrzymała GZ „Wiewiórki z Dwójki” (op. phm. Małgorzata Matusik). W kategorii solistów I miejsce zdobyła Katarzyna Zych z Kosowa, II – Hanna Skwierczyńska z 13 GZ „Mali Odkrywcy”.
 
W kategorii harcerskiej – zespoły I miejsce przyznano ex aequo 14. DH „Sokoły” z ZS w Prostyni (op. phm. Ewa Roguska) i zespołowi „Promyk” z 25. DH „Łazy” im. T. Kościuszki w Łazowie (op. hm. Elżbieta Osipiak); II ex aequo – 44. SDH „Horyzont” (op. pwd. Damian Kosina), 41. DSh im. A. Kamińskiego „Kamyka” z PG w Kosowie Lackim (op. phm. Małgorzata Wojtczuk) i  9. SDH „Orlęta” im. Szarych Szeregów zastęp „Jumike” (op. dh. Adrianna Adamczuk). Miejsce III ex aequo wyśpiewali: 13. SDH „Cichociemni” (op. phm. Katarzyna Nawacka) i 91. SDH „Tanijas” im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka” z Osiedlowego Szczepu Harcerskiego (op. dh. Natalia Stelęgowska). Wyróżniono 33. SDH „Avanti” (op. phm. Sławomir Pasik). W kategorii harcerskiej – soliści I miejscem nagrodzono Izabellę Ratyńską z 41. DSh z PG w Kosowie Lackim, miejscem II - Agatę Skwierczyńską z 33. SDH „Avanti”. Grand Prix Festiwalu Piosenki otrzymał zespół WIR – Band z 20 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Bużanie” z Domu Pomocy Społecznej w Wirowie (op. Barbara Skibniewska i Cezary Kobus). 
 
W ramach Festiwalu Teatrów zaprezentowane zostały dwa spektakle: 
w kat. zuchowej „Calineczka” w wykonaniu 13 GZ „Mali Odkrywcy” (op. phm. Katarzyna Nawacka we współpracy z kółkiem teatralnym MP nr 4/M. Stańska, A. Kosieradzka, O. Molska) i w kat. harcerskiej „Czerwony kapturek” w wykonaniu 91. SDH „Tanijas” (op. dh. Natalia Stelęgowska i dh. Paulina Krystoszyk). Jury przyznało spektaklom pierwsze miejsca.
 
Po wręczeniu nagród i dyplomów komendantka B. Hardej zaprosiła na lipcowe zgrupowanie obozów hufca nad jeziorem Orzysz. Podziękowała również za serdeczne wsparcie festiwalu Sokołowskiemu Ośrodkowi Kultury, Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta w Sokołowie Podl. i Urzędowi Miasta i Gminy Kosów Lacki.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe