17
2020
2014-09-11

Jubileuszowa „Wiązówka” w strugach deszczu


Wprawdzie zimna i deszczowa pogoda w niedzielę 24 sierpnia nie sprzyjała imprezom plenerowym, ale na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Środowiskowej „WIĄZ” i Hufiec ZHP im. J. Korczaka w Sokołowie Podlaskim przy Domu Harcerza panowała wspaniała gorąca atmosfera. Stworzyli ją zarówno prowadzący – Bożenna Hardej i Grzegorz Nowotniak, jak też występujący oraz niezawodna publiczność.
 
To była już piąta „Wiązówka” i jak na jubileusz przystało, zaplanowano ją z ogromnym rozmachem. Impreza stała się również ważną formą realizacji programu wychowawczego hufca przygotowanego z okazji Międzynarodowego Roku Rodziny. W jej realizację zaangażowanych było wiele rodzin. Nic więc dziwnego, że na „Wiązówce” panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Teren  Sokołowskiego Domu Harcerza odwiedziło wiele osób: przedstawiciele władzy samorządowej z burmistrzem miasta Bogusławem Karakulą i przewodniczącym rady miasta Waldemarem Hardejem na czele, członkowie Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego z prezes Krystyną Matysiak oraz inni mieszkańcy miasta i powiatu. 
 
Szczególnymi gośćmi pikniku rodzinnego byli: Elżbieta Krystek – Jones, poetka, na stałe mieszkająca w USA oraz muzyk z Krakowa druh Jerzy Śmieciński z żoną Elżbietą.  Druh Jerzy w tygodniu poprzedzającym „Wiązówkę” prowadził warsztaty muzyczne dla zuchów i harcerzy z sokołowskiego hufca. Uczestnicy warsztatów zaprezentowali swoje umiejętności wykonując w trakcie pikniku kompozycje dh. Jerzego Śmiecińskiego do słów Elżbiety Krystek – Jones oraz instruktorek sokołowskiego hufca Marianny Popławskiej i  Hanny Ratyńskiej. Zaśpiewali Kacper Kur z 4 GZ „Leśna Rodzina”, duet Agatka Skwierczyńska z 33 DH „Avanti” i Hania Skwierczyńska z 13 GZ „Mali Odkrywcy”, zastęp zuchowy „India” z 9 DH „Orlęta” im. Szarych Szeregów, GZ „Biedroneczki” z PSP w Kosowie Lackim oraz Izabella Ratyńska i Katarzyna Zych z Kosowa Lackiego, Mateusz Łukasiewicz z 92 SDH NS „Duchy Lasu” z ZS im. JP II. Gość z Krakowa akompaniował też Halinie Rytel, emerytowanej nauczycielce wychowania muzycznego w Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej. Z kolei Elżbieta Krystek – Jones zaprezentowała swoje wiersze dla dzieci i mówiła o zaangażowaniu w wiele inicjatyw na rzecz polskości.  Zebrani przyjęli gościa zza oceanu bardzo ciepło i z wielkim zainteresowaniem słuchali jej opowieści. Można też było nabyć książki z autografem autorki. Elżbieta Krystek - Jones należy do grupy poetyckiej „Obłoki” przy Polsko – Amerykańskiej Fundacji w Connecticut. Jest autorką wielu książek dla dzieci m.in.„Historyjki i bajeczki z dziecięcej półeczki”, „Wierszyki Eli dla dzieci”, „Czerwony Kapturek-to ja”, jej wiersze były publikowane w czasopismach w USA i w Polsce. W Polsce zasiadała w jury Wielkiego Finałowego Wierszogłosika Konkursu Recytatorskiego dla dzieci „O Złota Różdżkę dobrej Wróżki” 
w Białymstoku. Prowadzi blogi: „Zapisane promykiem" i „Moje słoneczne wiersze dla dzieci”. Jej wiesze można znaleźć na stronie bajkownia.pl
 
Na scenie przed Sokołowskim Domem Harcerza wystąpiła też grupa muzyczna, składająca się z uczniów 
i absolwentów I LO, skupionych wokół zespołu PROWOKACJA - Paulina Woźniak (śpiew) Paweł Cichocki (gitara elektryczna), Michał Ostromecki (instrumenty klawiszowe), Adam Tokarski (perkusja), Paweł Woźniak (gitara basowa). Zespół wykonał kilka piosenek z nurtu zagranicznej i polskiej muzyki rozrywkowej. Następnie na scenie pojawiła się Anna Maria Maliszewska, która przy akompaniamencie muzyków zespołu PROWOKACJA oraz perkusisty Dominika Skorupki zaśpiewała utwory z repertuaru Anny Marii Jopek. Na „Wiązówce” nie mogło zabraknąć Zespołu Wokalnego „Seniorynki”, którego twórczyni i kierownik artystyczny Danuta Kalinowska zawsze podkreśa, że w jej rodzinie „harcuje” już trzecie pokolenie. Kilkudziesięciominutowym programem słowno-muzycznym „Seniorynki” rozgrzały już trochę zmarzniętą publiczność. 
 
W różnorodnym repertuarze zaprezentowali się goście z różnych zakątków ziemi sokołowskiej: zespół Klubu Seniora z M – GOK-u w Kosowie Lackim pod kierownictwem Marka Kołodziejskiego i Zespół „Pan Kosowski” z Kosowa Lackiego oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie.
Na pikniku były i inne atrakcje, m.in. turniej szachowy i warcabowy prowadzony przez Józefa Flazińskiego, eksponaty Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach, pokazy akcesoriów „Gryf Militaria” z Siedlec i Klubu Sympatyków Survivalu „Superstes”, stoisko edukacji leśnej Nadleśnictwa Sokołów, wystawa fotografii „Drzewo życia”, loteria fantowa, stoiska konsumpcyjne. Pogoda niestety uniemożliwiła dzieciom korzystanie z takich atrakcji jak „skakaniec – dmuchaniec” 
i kącik zabaw.
 
Na swoje spotkanie klasowe przybyli też absolwenci Technikum Rolniczego w Sokołowie Podlaskim z roku 1977. 
Na zakończenie imprezy siły połączyli członkowie zespołów muzycznych Vega Wojciecha Kowalczyka i Convers Artura Flisiuka i graniem przeganiali chmury, a wytrwała publiczność rozgrzewała się tańcem.
Organizatorzy dziękują za wsparcie imprezy sponsorom. Byli nimi między innymi: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula i Urząd Miejski, Iwona Kublik Biuro projektowe ARAMIX, Krzysztof Tararuj - Usługi Transportowe, Agata i Grzegorz Kabulscy z Niecieczy, Danuta Kalinowska Biuro Rachunkowe DAIR, Wojciech Kowalczyk i Zespół Vega, Monika i Artur Flisiuk i Zespół Convers, Ewa Rutkowska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim Pani Danuta Kalinowska i Zespół Wokalny „Seniorynki”, Robert Płocki Nadleśniczy i Pan Maciej Wójcicki Podleśniczy i Pracownicy Nadleśnictwa „SOKOŁÓW”, Sławomir Szadorski Prezes Klub Sympatyków Survivalu „Superstes” w Siedlcach, Andrzej Czerkas Dyrektor Centrum Szkoleniowego ACZE, Piotr Żebrowski Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim, Jacek Kobyliński Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „Jacek” w Sabniach, Mariusz Murawski Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach,  Andrzej Czerkas, Bogdan Czerkas, Józef Flaziński, Renata i Dariusz Skwierczyńscy, Waldemar Rydzewski, Paweł Rydzewski.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe