42
2019
2012-11-23

Jubileuszowa „Noc Poetów”


Już od 20 lat w Jabłonnie Lackiej w listopadowy piątek odbywa się impreza poetycka nazwana Nocą Poetów. Jej twórcą był znany chyba wszystkim  Lech Zakrzewski,  ówcześnie kierujący  Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jabłonnie Lackiej.
O historii tych spotkań opowiadał w czasie jubileuszowej imprezy, wspominając minione lata i dziękując tym, dzięki którym Noc Poetów przetrwała i rozwija się. Tegoroczne spotkanie z poezją miało  integracyjny charakter.
Własne utwory przedstawiło dwudziestu  twórców, wśród nich uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, młodzież starsza i dojrzali autorzy. Tradycyjnie najliczniej reprezentowaną placówką była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Czekanowie. Po emocjach konkursu „Jednego wiersza” licznie zebrani twórcy i sympatycy poezji wysłuchali recitalu Dominiki Barabas, młodej, ale jakże już utytułowanej twórczyni piosenki autorskiej. Koncert Dominiki, wpisany w pewien sposób w tematykę prezentowanych wcześniej wierszy, bardzo podobał się wszystkim, o czym świadczyły gorące brawa, bisy i serdeczne podziękowania. Jedna z uczestniczek konkursu poetyckiego, podopieczna Warsztatów Terapii Zajęciowej zwracając się do Dominiki Barabas stwierdziła: „wyśpiewałaś to, co czuję”.
Po wspaniałych artystycznych przeżyciach Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Barbara Gizińska zaprosiła wszystkich przybyłych na posiłek, tort i symboliczną  lampkę szampana. W międzyczasie obradowało jury w składzie: Przewodnicząca -  Hanna Lecyk,  członkowie: Bogumiła Korbuszewska, Wanda Michalczuk, Sławomir Hardej, Jerzy Strzała przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych.
Kat. I - uczniowie szkół podstawowych: Im. Ola Borys, IIm. Przemysław Tartaczuk, IIIm.  Patrycja Ignaciuk
Kat. II - uczniowie gimnazjum: Im. Daria Zawadzka, Im. Karolina Kozłowska, IIIm. Joanna Deniziak,
Kat. III - od lat 17 do 30: Im. Sylwester Kozłowski, IIm.  Magdalena Frączek, IIIm.  Anna Kalinowska.
Kat. IV - powyżej 30 lat: Im. Irena Filipczuk Im.  Adam Końca, IIm. Witold Zembrowski, wyróżnienie Ryszard Chaciński.
Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, PCPR w Sokołowie Podlaskim oraz sponsorów laureatom „XX Nocy Poetów” wręczyli Wójt Gminy Wiesław Michalczuk i Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Strzała. Dyrektor GOK Barbara Gizińska oraz prowadzący spotkanie Lech Zakrzewski złożyli podziękowania Staroście Sokołowskiemu Leszkowi Iwaniukowi, Wójtowi Gminy Jabłonna Lacka Wiesławowi Michalczukowi, byłym Wójtom Gminy Jabłonna Lacka Grzegorzowi Popowskiemu i Sławomirowi Hardejowi i wielu innym osobom, które przyczyniły się do tego, że skromne poetyckie spotkanie przy świecach przekształciło się w imprezę  znaną nie tylko w powiecie sokołowskim. Każdy z adresatów podziękowań wspominał minione lata i życzył organizatorom, żeby przedsięwzięcie trwało jak najdłużej. Ze wzruszeniem wspominano też osoby, które były związane z Nocą Poetów, a już odeszły. Imprezę tradycyjnie zakończyła biesiada poetycka.

JO

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

fajnie

popo
2014-11-13 21:03:30
Strona 1/1


Dane kontaktowe