2
2020
2019-12-10

Jubileusz Złotych Godów w Repkach


„Prawdziwa miłość  nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje”. Te piękne słowa pisarza i poety Antoine de Saint-Exupery można odnieść do małżeństw, które przeżyły razem 50 lat.

Rocznica 50-lecia pożycia małżeńskiego to doniosła chwila, która budzi wzruszenie, uznanie i szacunek nie tylko najbliższej rodziny, ale także nas wszystkich. W naszej społeczności obok ludzi młodych, czynnych zawodowo, chcemy dostrzegać również seniorów, a wśród nich, szczególnie tych, którzy swoją postawą życiową przyczynili się do trwałości małżeństwa i rodziny.

30 listopada 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Repkach 9 par małżeńskich z Gminy Repki świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Jubilatów, ich rodziny i zaproszonych gości powitała tymi sławami dyr. GOK Ewa Czarkowska:

Szanowni Jubilaci minęło 50 lat od chwili, kiedy połączyli Państwo swój los, od kiedy z miłością i nadzieją powiedzieliście sobie nawzajem „tak” i włożyliście obrączki. Przyrzeczenie to składali Państwo z ufnością, że będziecie dzielić dobre i złe chwile, wspomagać się wzajemnie i cieszyć wspólną radością. Daliście z siebie wiele rodzinie i społeczeństwu, wychowując swe dzieci na dobrych obywateli, jak i pracując na rzecz całej społeczności. Dziś mamy zaszczyt podziękować Wam za to. Nasze władze samorządowe, by wyrazić uznanie całej społeczności, wystąpiły do prezydenta Rzeczypospolitej o odznaczenie Was medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk  pogratulowała  Jubilatom wspólnie przeżytych 50 lat. Wraziła  wdzięczność i  uznanie  za  siłę w pokonywaniu przeciwności losu, za wspieranie się wzajemne w konsekwentnej realizacji małżeńskiej przysięgi, za odpowiedzialność i poświęcenie się dla dobra rodziny, a także złożyła życzenia:

– Życzę wszystkim Państwu wielu lat w zdrowiu, zgodzie i miłości, abyście dalej szli przez życie, zawsze razem, zawsze wzajemnie się wspierając. Niechaj pomyślność, szczęście i radość codziennie będą z Wami i poprowadzą do następnych pięknych jubileuszy. Idźcie przez dalsze życie z dobrocią w sercu, otoczeni miłością najbliższych, z tą samą wiarą i miłością, które towarzyszyły  składanej przed laty przysiędze małżeńskiej - mówiła Wójt.
                                                                     
Przewodniczący Rady Gminy Repki Adam Czarnocki odczytał list gratulacyjny od Prezydenta skierowany do Jubilatów, następnie ks. Andrzej Dryżałowski odmówił modlitwę o pomyślność par małżeńskich świętujących jubileusz oraz pobłogosławił ich. Po błogosławieństwie nastąpiła chwila dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji dokonali wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk i przewodniczący Rady Gminy Adam Czarnocki. Przed wręczeniem medali Pani Monika Sulawiak krótko prezentowała każdą parę małżeńską.

Za pomyślność i za wiele jeszcze lat wspólnego pożycia  małżeńskiego wzniesiono toast lampką szampana i odśpiewano Jubilatom „100-lat”.

Wspaniałą uroczystość „Złotych Godów” uświetnił występ Krystyny Giżowskiej, która wykonała swoje największe przeboje, a  utwory „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” wycisnęły łzę nie tylko Jubilatom.


W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny
uhonorowano medalami  nadanymi przez Prezydenta RP następujące pary:

Marię i Stanisława Harkę
Annę i Franciszka Horowiczów
Elżbietę i Wiesława Jaszczuków
Alicję i Wiesława Jurczaków
Teresę i Kazimierza Kosieradzkich
Mirosławę i Eugeniusza Kowalczyków
Henrykę i Stanisława Leoniaków
Annę i Edmunda Niemczuków
Henrykę i Tadeusza Skorupków


 
Ewa Czarkowska
Fot. UG Repki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe