17
2020
2013-10-01

Jubileusz sokołowskiego teatru


Już pięć lat minęło od czasu powstania grupy teatralnej PaT w Sokołowie Podlaskim. Z tej okazji aktorzy przygotowali ucztę dla ducha. Odbędą się dwie premiery teatralne, a na gości będzie czekał pyszny tort. W uroczystej Gali wezmą udział przedstawiciele Komendy Głównej Policji.

Już 5 października 2013 roku w Zespole Szkół Salezjańskich Lux Sapientiae w Sokołowie Podlaskim będziemy świętować Jubileusz pięciolecia grupy teatralnej PaT Sokołów Podlaski. 
Przypominając historię należy wspomnieć, że grupa teatralna PaT Sokołów Podlaski powstała w 2008 roku. Casting do grupy odbył się 11 września, a premiera pierwszego spektaklu edukacyjno-profilaktycznego „Blackout” odbyła się już 6 października o godz. 18.00. Sala widowiskowa Sokołowskiego Ośrodka Kultury wypełniona była w tym dniu młodzieżą, rodzinami aktorów, dyrektorami i pedagogami szkół oraz przedstawicielami władz samorządowych i Policji. Bardzo szybko okazało się, że program prowadzony przez insp. Grzegorza Jacha z Komendy Głównej Policji, zyskał wielkie zaufanie w oczach mieszkańców naszego powiatu. Nie dziwne więc, że już na konferencji MSWiA „Razem Bezpieczniej”, nasze miasto otrzymało zaszczytny tytuł „Miasto Lider PaT”, jako jedno z trzech miast w Polsce. Obok Sokołowa Podlaskiego taki tytuł otrzymały Siedlce i Płock. Zaszczytny tytuł z rąk Komendanta Głównego Policji otrzymał ówczesny Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim insp. Wiesław Rogulski. Takie działanie było możliwe dzięki zaangażowaniu władz samorządowych. Oprócz Policji, w pracę na rzecz profilaktyki bardzo mocno zaangażowali się pełnomocnicy Burmistrza Miasta i Starosty Powiatowego – Ewa Murawska i Elżbieta Świszczewska.
Program “Profilaktyka a Ty” rozwijał się bardzo intensywnie. Już w grudniu 2008 roku w Sokołowie Podlaskim odbyła się Pierwsza Wigilia PaT. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, rodzice i młodzież. To historyczne wydarzenie ma swój oddźwięk do dzisiaj w ogólnopolskiej społeczności. Od 2009 roku, cała społeczności PaT spotyka się w różnych miejscach Polski na wspólnej Wieczerzy Wigilijnej. 
W pierwszej sokołowskiej Wigilii uczestniczył ówczesny Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Igor Parfieniuk. Komendant ten związany z programem PaT i sokołowskimi aktorami był od samego początku. Wielkim przyjacielem, który wspomagał wszystkie działania PaT był również były Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji, a obecny Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Batkowski. Wsparcie tak wielu komendantów z najwyższego szczebla, bardziej angażowało młodzież do działania.
Sokołów Podlaski, jako Lider Miasto PaT ciągle wprowadzał nowe inicjatywy dla młodzieży. W 2009 roku powstał w Sokołowie Podlaskim program Profilaktyka a Harcerstwo, a w 2012 roku Młodzieżowa Grupa Dziennikarska. Pierwszym liderem programu PaT w Sokołowie Podlaskim była Magda Skrzypek, a obecnie jest Wiktoria Benedykciuk, która jest reżyserem spektakli Teatru Inaczej.
Sobotni Jubileusz sokołowskiej grupy PaT odbędzie się w Zespole Szkół Salezjańskich Lux Sapientiae i rozpocznie się spektaklem w wykonaniu aktorów z Domu Pomocy Społecznej z Wirowa pt. Siewca. Następnie będziemy mieli możliwość obejrzeć pierwszą premierę tego wieczoru w wykonaniu Teatru Inaczej pt. „Na odwrót”.
O godz. 18.30 rozpocznie się uroczysta Gala Jubileuszowa z udziałem zaproszonych gości. Aktorzy teatru zaprezentują nam premierę spektaklu edukacyjno-profilaktycznego „I gdyby tak po prostu być…”. Następnie na gości będzie czekał słodki tort. Będzie też czas na wspólne wspomnienia z minionych lat.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym wielkim sokołowskim wydarzeniu.

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe