17
2020
2019-03-01

Jubileusz Klubu Senior+ w Sterdyni


 20 lutego 2019 roku obchodzono w Sterdyni pierwszą rocznicę otwarcia Klubu Senior+. Klub został utworzony przy udziale środków Wojewody Mazowieckiego w wysokości 100.319,12 zł, a cały koszt przedsięwzięcia to 130.996,27 zł. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020.

W uroczystości jubileuszowej udział wzięli: Wójt Gminy Sterdyń Pani Grażyna Sikorska, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Pogorzelski, Zastępca Wójta Pan Tomasz Rostkowski, Skarbnik Gminy Maria Bogucka, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Wiesława Tymińska oraz zaproszeni goście i licznie zgromadzeni Seniorzy. Goście byli witani marszem wykonywanym przez Pana Andrzeja Główkę, który jest zaprzyjaźnionym harmonistą Klubu Senior+ w Sterdyni.

Jako pierwsza zabrała głos Pani Kierownik GOPS w Sterdyni Wiesława Tymińska, która przywitała gości, a także wyraziła swoje zadowolenie i podziw z działalności Klubu. Życzyła Seniorom dużo zdrowia i dalszej aktywności, jaka była przez cały miniony rok. Na zakończenie przybliżyła przebieg uroczystości.

Kolejną osobą, która złożyła życzenia była Pani Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska, a jej wyrazem zadowolenia z działalności Klubu Senior+ był kwiat i przepiękny obraz złożony na ręce obecnych Seniorów. Również Przewodniczący Rady Gminy Sterdyń Pan Andrzej Pogorzelski życzył dużo uśmiechu na twarzach seniorów,  wręczając słodki upominek. Następnie ze strony Seniorów głos zabrała Pani Jadwiga Kwiek, która przywitała przybyłych gości i podziękowała władzom Gminy za utworzenie Klubu Senior+ w Sterdyni. W dowód wdzięczności seniorzy przekazali własnoręcznie przygotowane upominki przybyłym gościom.

Klub Senior +, który jest współfinansowany ze środków Wojewody Mazowieckiego posiada dla seniorów bardzo bogatą ofertę zajęć aktywizujących:

- aerobik,
- aquaaerobik na pływalni w Sokołowie Podlaskim,
- kurs komputerowy,
- warsztaty muzyczne,
- wycieczki,
- warsztaty kulinarne,
- warsztaty z rękodzieła,
- porady dietetyka,
- ogniska,
- spotkania z artystami,
- spotkania okolicznościowe,
- Bal Seniora.

Członkowie Klubu Senior+ i seniorzy z Gminy Sterdyń brali udział w licznych wycieczkach krajoznawczych między innymi do Kozłówki i Kazimierza Dolnego, gdzie zwiedzili Muzeum Zamojskich w Kozłowce, a także górę Trzech Krzyży i Farę. Podziwiali także Rynek z zabytkowymi kamienicami w Kazimierzu Dolnym i widoki, jakie rozciągały się podczas spaceru po bulwarze nadwiślańskim. Na Rynku Kazimierzowskim uczestnicy wycieczki zjedli obiad i zaopatrzyli się w pamiątki, wśród których nie mogło zabraknąć „Kazimierzowskich Kogutów”.

Powyższa działalność Klubu została przedstawiona gościom podczas prezentacji multimedialnej, po której rozpoczął się uroczysty poczęstunek przygotowany przez członków Klubu Senior+ w Sterdyni. Całość uroczystości była wzbogacona śpiewami przy akompaniamencie Pana Andrzeja Główki.

Życzymy Seniorom dużo zdrowia i kolejnych jubileuszy w tak zacnym gronie.


Info / Fot. GOPS w Sterdyni

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Wszystko najlepszego

...
2019-03-05 17:21:42
Strona 1/1


Dane kontaktowe