17
2020
2018-11-16

Jubileusz 20-lecia pełnienia funkcji burmistrza


We wtorek 13 listopada o godz. 13:00 w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość 20-lecia pełnienia funkcji burmistrza przez Bogusława Karakulę. Były gratulacje, życzenia, prezenty i tort. Jak się okazało, była to niespodzianka zorganizowana przez najbliższych współpracowników Burmistrza.

Na uroczystości pojawili się pracownicy Urzędu Miasta, dyrektorzy i przedstawiciele instytucji, przedsiębiorstw oraz placówek oświatowych, działających na terenie miasta. Wszystkich powitał dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński.

- Myślę, że słowami, którymi najlepiej można określić te pięć minionych kadencji jest "zrównoważony rozwój". Taki kierunek podjął Bogusław Karakula. Jego decyzje opierały się głównie na niezmiennej polityce podatkowej, która gwarantuje stały rozwój naszego miasta. Dziś w sferze handlu i produkcji mamy wiele bardzo cennych inwestycji – mówił dyrektor.

Marcin Celiński zauważył, że Miasto Sokołów Podlaski poradziło sobie z dwiema dużymi reformami oświatowymi. - Żadna placówka nie została zamknięta, a nauczyciele nie stracili pracy. Wiele osób sceptycznie podchodziło do tych reform. Straszono, że zmniejszy się liczba etatów, ale dzięki staraniom Burmistrza, nic takiego się nie stało – powiedział. Dyrektor wspomniał również o ogromnym sukcesie, jakim było utworzenie w mieście Szkoły Muzycznej I stopnia. Mówił także o rewitalizacji Parku Przemysłowego i działaniach Bogusława Karakuli, który zabiegał o uchronienie budynków byłej Cukrowni przed dalszą degradacją. Obecnie na terenie Parku Przemysłowego prosperuje 33 przedsiębiorstwa, które dają pracę 170 osobom.

Kolejnym punktem uroczystości były życzenia od obecnych gości. Nie obyło się również bez prezentów. Burmistrzowi wręczono m.in. list gratulacyjny, Wielką Księgę Patriotyzmu, gwiazdę szeryfa i ułańską szablę.

- Drodzy przyjaciele, to co osiągnęliśmy wspólnie, osiągnęliśmy głównie dzięki Wam. Zrobiliśmy to razem. 20 lat temu zostałem radnym miejskim, bo namówili mnie do tego sąsiedzi. Rada wybrała mnie na burmistrza. Miałem nim być tylko jedna kadencję, ale zmieniła się ordynacja wyborcza. Już nie radni wybierali burmistrza, tylko mieszkańcy.
To oni zdecydowali o mojej reelekcji. Jestem burmistrzem do dziś i za to chciałbym wszystkim serdecznie podziękować – mówił Bogusław Karakula.

Podczas jubileuszu popis swoich umiejętności dali uczniowie nowo otwartej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego. Na fortepianie zagrał Jan Kraska, na flecie poprzecznym – Jagoda Bazylczuk, a na akordeonie - Stanisław Sawicki.

Następnie wszyscy goście wznieśli toast kieliszkiem szampana i odśpiewali głośne
"Sto lat". Nie obyło się bez jubileuszowego tortu, którego pierwszy kawałek ukroił tradycyjnie Jubilat.
Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

jaja jak berety.....

tutejszy
2018-11-21 10:06:26

Już dawno czas na zmiane.ile lat mozna siedzieć przy korycie.

obywatel
2018-11-19 14:47:20

Tragedia!!!. Czołobicie, aż razi. I tu nie widzę winy Bogdana, a tych przydupasów, którzy oficjalnie pokłony czynią, ale nie odwracaj się bo scyzoryki otworzą. Ja bym wszystkich zwolnił bez żalu.

Karol
2018-11-18 12:40:51

Maciek i ty zgłupiałeś. Tragedia!.

popo
2018-11-17 17:47:08
Strona 1/1


Dane kontaktowe