17
2020
2015-12-12

"Jesteśmy Razem" w SOK


Już po raz piętnasty w Sokołowie z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbył się koncert "Jesteśmy Razem". 

7 grudnia w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury zgromadzili się osoby niepełnosprawne z całego powiatu. Powitała ich Alina Simanowicz z SOK, życząc udanej zabawy. Potem głos zabrała wicestarosta Marta Sosnowska.
 
Przemówienia nie były długie, a potem na scenie królowali juz sami artyści. Wystąpiła grupa teatralna z Domu Pomocy Społecznej w Wirowie z przedstawieniem "Pani Twardowska", grupa artystyczna z Zespołu Szkół Specjalnych oraz grupa muzyczna z Domu Pomocy Społecznej w Wirowie z programem "Disco dla każdego". 
 
W programie znalazła się także projekcja filmu pt. "Magiczne święta Kacpra i Emmy", program słowno - muzyczny "Jeden dzień w roku" w wykonaniu sokołowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy i występ uczestników w wykonaniu grupy Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas.  
 
Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest od 23 lat, a ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. ONZ chciała poprzez obchody tego dnia zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych i przybliżyć działania na rzecz ich integracji z całym społeczeństwem.
 
W Polsce żyje blisko 5 mln osób niepełnosprawnych.
 
KW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe