17
2020
2018-11-13

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" w Jabłonnie Lackiej


24 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej odbyły się zajęcia w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny” organizowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.

Naszą szkołę odwiedzili w tym dniu: Janina Ewa Orzełowska - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Wiesław Michalczuk-Wójt Gminy Jabłonna Lacka, Dariusz Napiórkowski - Dyrektor WORD w Siedlcach oraz podinsp. Marek Żero - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim i podinsp. Zbigniew Pilip - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Po uroczystym otwarciu spotkania przez dyrektor Jolantę Kondraciuk i słowach na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży skierowanych do uczniów przez gości wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy elementów odblaskowych.

Uczniowie podzieleni na 3 grupy uczestniczyli w zajęciach panelowych promujących bezpieczeństwo.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Sokołowie Podlaskim sierż. szt. Dominika Rozbicka, mł. asp. Jakub Więsak oraz asp. szt. Dariusz Maksimiak prowadzili panel z projekcją filmu ,,… tak, chcę być bezpieczny”. Rozmawiali o bezpieczeństwie nie tylko na drodze, ale też o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się w codziennym życiu dzieci tj. o dopalaczach, o zasadach zachowania w kontakcie z psami, o konieczności zachowania ostrożności w kontaktach z obcymi osobami. Omówiono też film nakręcony w naszej szkole pod tytułem „Widoczny-bardziej bezpieczny”

Ratownicy medyczni z ,,RM Meditrans” Stacja Pogotowia Ratunkowego w Siedlcach: Krzysztof Izdebski, Wiesław Piekart i Krzysztof Księżopolski prowadzili panel poświęcony pierwszej pomocy, na fantomach uczniowie ćwiczyli zabieg resuscytacji krążeniowo- oddechowej oraz poznali zasadę użycia defibrylatora automatycznego AED.

Pan Jerzy Chmieliński z WORD w Siedlcach przygotował tor sprawnościowy do jazdy rowerem, na którym uczniowie sprawdzali swoje umiejętności . Wśród uczniów , którzy bezbłędnie wykonali zadanie został rozlosowany rower. Szczęśliwcem okazał się Dominik Kur z kl. VIII.

Dzień ten był również podsumowaniem działań prowadzonych w szkole od początku roku szkolnego w zakresie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym i rozstrzygnięciem przeprowadzonych konkursów:

- konkurs. ”Bezpieczeństwo drogowe na grafice komputerowej” polegał na przygotowaniu w wersji elektronicznej projektu graficznego plakatu, który będzie związany z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- konkurs na piosenkę do własnej lub istniejącej melodii o bezpieczeństwie na drodze przeznaczony był dla uczniów wszystkich klas..
- konkurs z zasad ruchu drogowego on- line, zadaniem uczniów było zdobycie jak najwięcej punktów w symulacji przejazdu przez różnego rodzaju skrzyżowania.

Najmłodsi uczestnicy kampanii z klas I i II wykonywali prace plastyczne przedstawiające ich wyobrażenia na temat bezpieczeństwa.
Zwycięzcy konkursów otrzymali cenne nagrody w postaci kasków rowerowych , zestawów oświetlenia rowerowego i gier planszowych.
Ze strony Urzędu Marszałkowskiego akcję koordynowali p. Beata Trzcińska i p. Paweł Ferst.

Szkolnym koordynatorem był p. Krzysztof Kotowicz.

 
Info / Fot: Szkoła Podstawowa w Jabłonnie Lackiej

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe