17
2020
2014-02-10

Jest skarbnik, są pytania...


Wybrano nowego skarbnika powiatu sokołowskiego. Została nim Małgorzata Krawiecka z Siedlec.

Zastąpi ona dotychczasową skarbniczkę Sławomirę Dolę, która w wyniku ciężkiej choroby, przed dwoma tygodniami zmarła. Nazwisko nowo wybranej skarbniczki poznaliśmy podczas specjalnie zwołanej na tę okazję sesji nadzwyczajnej, która odbyła się 10 lutego. 
 
Małgorzata Krawiecka od 1997 roku pracowała w Urzędzie Miasta w Lublinie na stanowisku podinspektora wydziału budżetu. 2 lata później awansowała na stanowisku zastępcy skarbnika Miasta Siedlce. Tę funkcję sprawowała przez 15 lat.
- Jestem pewny, że posiadana wiedza i umiejętności umożliwią nowej skarbniczce pełnić swoją funkcję jak najlepiej - powiedział starosta Leszek Iwaniuk.
 
Tuż po przedstawieniu nowego pracownika starostwa, głos zabrał radny Marian Koć, który widział pewne niedociągnięcia.
- Czy wybór nowego skarbnika odbył się zgodnie z prawem? Nie można było przeprowadzić jakiegoś konkursu? Czy w naszym powiecie nie ma odpowiedniej osoby, który mogłaby sprawować tę funkcję, że aż trzeba było szukać w Siedlcach? - dopytywał radny.
Starosta odpowiedział, że takie osoby są. Jedną z takich osób, która ubiegała się o tę posadę jest poprzednia skarbniczka z gminy Sabnie. Dlaczego zatem jej nie wybrano? Zdaniem starosty p.Małgorzata jest lepszym kandydatem.
Radca prawny odniósł się także do pozostałych pytań radnego. Jak powiedział, żadnych niezgodności nie widzi, a decyzję o powołaniu podejmuje Rada. 
A Rada taką decyzję podjęła. Przy czterech głosach wstrzymujących Małgorzata Krawiecka została nowym skarbnikiem powiatu.

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jakich masz na myśli "fachowców"? Tych z PiS, co wszystko w mieście rozmontowali przeżywających IV młodość ? Dziękuję. Nie skorzystam.

Och Karol !
2014-02-17 19:38:59

Szanowni mieszkańcy powiatu sokołowskiego. Tam gdzie rządzi psl,tam bieda,kolesiostwo,poplecznictwo,niekompetencja,sitwa i samo zło.Wybory za kilka miesięcy. Podziękujmy tym ofer(...). U nas też są ekonomiści,administratorzy,inżynierowie, młodzi wykształceni,gotowi do pracy.Nie potrzeba nam siedleckich,kadrowych ofe(...).Bo fachowców Lublin czy Siedlce by się nie pozbywali.

Karol
2014-02-16 13:17:20

PO co promować Sokołów lepiej swoich popleczników.Może człowiek z Sokołowa by za dużo zobaczył

mieszkanka
2014-02-11 13:34:33

Poprzedni kolega starosty też pomógł szpitalowi. Ciekawe czy teraz będzie tak samo??????????????

obserwator
2014-02-11 12:05:26

Tak, to zdecydowanie lepszy kandydat. Siedlce są na PIERWSZYM miejscu wśród zadłużonych miast na prawach powiatu. To niebagatelny sukces, który w sokołowskim starostwie się docenia.

Brawo!
2014-02-11 00:03:39
Strona 1/1


Dane kontaktowe