2
2020
2018-09-18

Jest nadzieja na czyste powietrze


Dwa tygodnie temu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przy współpracy z Ministerstwem Środowiska oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął w gminach województwa mazowieckiego cykl spotkań, dotyczący realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Podstawowym celem tego programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

W środę 5 września takie spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni. Licznie przybyli mieszkańcy gminy uzyskali informacje o zasadach udzielania dofinansowania na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła.

Mieli możliwość zadawania pytań i rozmowy z Markiem Ryszko, Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Warszawie. Szkolenie z założeń programu przeprowadziła Mira Płocka z Wydziału Zamiejscowego WFOŚiGW w Siedlcach. Podobne spotkanie odbyło się w piątkowe popołudnie 7 września w Zespole Szkół w Sabniach. Byli obecni przedstawiciele ministerstwa oraz parlamentarzyści.

Wysokość przyznanej dotacji będzie zależała od dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym. Osoby zainteresowane mogą liczyć na pokrycie od ok. 30 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Informacje o naborze wraz ze wzorami wniosków znajdują się na stronie WFOŚiGW w Warszawie oraz pod numerem telefonów w Wydziale Zamiejscowym w Siedlcach:
tel.: 25 644 54 21; 25 644 15 40.

J.O. 
Fot. UG Sterdyń

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe